24 ming verkregen om ieder de helft der kos ten van herstel te dragen. In verband daarmede besloot de Raad voor bovenbedoelde herstelling een crediet toe te staan van f 232. 22 Juni. Tot dekking van diverse buitengewone uitgaven besloot de Raad door tusschen- komst van de Gemeentelijke Credietbank te 's Gravenhage eene leening aan te gaan groot f 110.000.- ad 4y2 tegen den koers van 99 af te lossen in 28 jaren. 2 Juli. Besloten werd het getal ambtenaren van den burgerlijken stand, benoemd uit de ambtenaren ter secretarie, uit te breiden met één onbezoldigd ambtenaar. De Raad besloot in beginsel tot reorga nisatie van het handwerkonderwijs. Besloten werd de verordening op het middelbaar onderwijs te herzien. In hoofd zaak werd hiermede tweeërlei doel beoogd, n.l. overbrenging van de beslissing over interne schoolaangelegenheden naar de vergadering van leeraren en invoering eener korte herfstvacantie. Besloten werd aan de Disfricts-arbeids- beurs te Deventer voor het jaar 1918 een subsidie van f 90.te verleenen. 1° de raadsvergadering van 8 Januari 1917 werd een crediet van f 8000.— toege staan voor de verbouwing van school E, in verband met de invoering van een 7de 25 leerjaar aan die school en de verandering van privaten en ventilatie der lokalen. Aan gezien bij de aanbesteding van deze werken was gebleken dat dit crediet tengevolge van de tijdsomstandigheden niet meer voldoende was, besloot de Raad den 2 Juli het crediet te verhoogen met f 2837.—. 13 Aug. Bij besluit van 11 Juni 1917 verleende de Raad een crediet van f 20480.— voor uitbreiding van school D met drie lokalen, voor de meubileering dier lokalen en voor het veranderen van de privaten dezer school. In verband met de tijdsomstandigheden was dit crediet niet voldoende. Den 13 Augus tus besloot de Raad het voor de uitbrei ding van school D en voor aanvulling van meubilair toegestaan crediet ad f 16380.— alsnog te verhoogen met f 7140. - en alzoo te brengen op f 23520. Burgemeester en Wethouders achtten het gewenscht de ver andering der privaten voorloopig aan te houden, omdat, werd hiermede een aan vang gemaakt, de vacantie voor de geheele school met eenige weken verlengd zou moeten worden. 20 Aug. Naar aanleiding van het uitgebracht rap port van de in de raadsvergadering van 9 October 1916 benoemde commissie die tot opdracht had om den Raad advies uit te brengen over de vraag, of salarisverhooging noodig is voor de onderwijzers van bijstand,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 14