Bijlage E. 8 wordt, dat in de 7e klasse van deze school geene leerlingen waren. Het hoofd van school E is van 19 Februari-12 Maart ambulant geweest, tengevolge van de drukte, die de invoering van het 7e leerjaar hem veroorzaakte, als mede de samenstelling van het nieuwe leerplan.Hij werd in de klasse vervangen door de tijdelijke onder wijzeres Mejufvrouw A. P. Bos van Winterswijk. Opmerking verdient het feit, dat aan school I een aantal kinderen, grooter dan andere jaren, dat in normale tijden de school zou hebben afgeloopen is weggenomen, zonder dat alle klassen zijn doorloopen. Aan een cursus voor eerste hulp bij ongelukken, die door Dr. SIEMENS werd gegeven, werd door ver schillende onderwijzers deelgenomen. Schoolvergaderingen zijn aan alle scholen geregeld gehouden. Voor zoover er aan de scholen een bibliotheek verbonden is, werd er over 't algemeen een druk ge bruik van gemaakt. Aan school I werd de uitgifte van boeken tijdens de roodvonk-epidemie gestaakt. Door den Raad is een belangrijke wijziging gebracht in de salarisregeling van het onderwijzend personeel die met ingang van 1 juli j.l. van kracht is geworden! Voor zoover de hoofden van scholen betreft, mocht deze regeling nog niet de goedkeuring van Gedepu teerde Staten verkrijgen. Het herhalingsonderwijs bleef als vroeger gegeven in de scholen E, F en H, respectievelijk met 9, 10 en 67 leerlingen. Bijlage E. 9 Personeel. School A. HoofdVacature. Waarn. Hoofd: Visscher, R. G. hoofdonderwijzeres, nuttige en fraaie handwerken, Fr. Hgd. Eng. f 1925,— (-j- f 50,— per maand tijdel.) Onderwijzeressen Albers, L. A. A. onderwijzeres, Fr. Hgd. Eng. - 1925, Vetter, O. J. F. onderwijzeres, nuttige en fraaie handwerken, v. en o. Fr. Hgd. Eng. - 1925, Heinsius, C. E. onderwijzeres, v. en o. Fr. Hgd. Eng. - 1925,- van Dam, F. M. S. onderwijzeres nuttige en fraaie handwerken, Fr. Eng. - 1650, Mallinckrodt, C. onderwijzeres, v. en o. Fr. Fr. M. O. A. Geschiedenis M. O. nuttige handwerken - 1650,— Tijdelijk Ozinga, C. Vakonderwijzeres - 450, plus f 90,— reiskosten. Heskes, J. Leeraar gymnastiek - 700,— Keer, Dr. P. M. Leeraar plant- en dierkunde- 100, Aan Mejufvrouw A. M. HENDRIKS werd 1 September eervol ontslag verleend, in haar plaats werd benoemd Mejufvrouw C. OziNGA te Deventer. Mejufvrouw MALLINCKRODT behaalde de acte ge schiedenis M. O. Aan Mejufvrouw VISSCHER werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 148