Bijlage E. 6 liteit worden samengebracht. Dit is het gevolg van de halfjaarlijksche toelating van nieuwe leerlingen. In twee der lokalen is de ventilatie onvoldoende te achten. In school O wordt geklaagd over het hinderlijk stinken van enkele privaten en over lekkage. De speel plaats voor deze school is nog niet bestraat. Het lokaal van school I, waarin de 13e klasse is ondergebracht, heeft behalve te weinig licht, waarom trent in het vorige jaarverslag reeds eene opmerking werd gemaakt, een te kleine kachel. In 6 der lokalen van school F zijn banken en kas ten geverfd, terwijl ook dit verven der schoolmeubelen in school E in den loop van dat jaar gereed kwam. De meubels van school O behoeven eveneens de zorg van den verver. In het afgeloopen jaar hebben verschillende omstan digheden min of meer storend op het onderwijs ge werkt. Door de verbouwing van school D zijn tijde lijk 2 klassen ondergebracht in schooi A, één klasse in school B/C en 4 in de ambachtsschool. Tengevolge van de verbouwing van school E is de zomervacanfie met 2 weken verlengd geworden en daarna nog één week'wegens de heerschende rood vonk epidemie. Bij de kinderen van de overige scholen kwamen ook in grooter of in kleiner aantal gevallen van rood vonk voor, waardoor ook school F, G, H en I in Augustus een tijdje werden gesloten. Door deze heerschende ziekte kwamen in het alge meen veel verzuimen voor. Bijlage E. 7 Herhaaldelijk moesten de scholen worden ontsmet. Aan school F woedde bovendien in den zomer van 1917 een diphterie-epidemie, waardoor ook deze school eenige keeren moest worden gesloten en de zomervacantie met 2 weken verlengd. Het gelukte den schoolarts de bacillendragers, die gedeeltelijk onder het onderwijzend personeel scholen, te ontdekken, waarna met succes het kwaad kon worden bestreden. Door den drang tot bezuiniging op de brandstoffen, werden de schooltijden nog al eens gewijzigd. Aanvankelijk werd op Woensdag en Zaterdag in het geheel geen onderwijs gegeven, doch in Maart werd de middagschooltijd gezet op l'/231/2 uur en werd ook het gewone onderwijs op Woensdag en Zaterdag weer gegeven. In October is een regeling tot stand gekomen, waarbij de middagschooItijS weer is gezet van 1L/23x/2 uur, doch waarbij op Zaterdag de school wordt ge sloten. Aan school A werd aan Mejufvrouw VETTER eervol ontslag verleend door den Raad. Aangezien hierop door Gedeputeerde Staten nog geen goedkeuring werd verleend, is dit ontslag nog niet gegeven en blijft ge noemde onderwijzeres hare taak vervullen. Zooals gemeld werden ook in de 5e klasse van school B/C meisjes toegelaten met den nieuwen cursus, waardoor het aantal leerlingen in deze klasse te groot werd en de klasse gesplitst moest worden. In klasse 5b werd Mejufvrouw VRUGTMAN te werk gesteld, terwijl Mejufvrouw DRIJBER in de 2e klasse werd aangesteld als tijdelijk onderwijzeres. Opgemerkt

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 147