22 der Noorderhaven. In verband hiermede besloot de Raad den 2 April 1918 boven bedoelden hoek der Noorderhaven aan den openbaren dienst te onttrekken, bedoeld havengedeelte aan te plempen en op te hoogen en het toegestane crediet voor ophooging van het le gedeelte van het Coenenspark te verhoogen met f 17000.—. 7 Mei. Naar aanleiding van eene circulaire van eene commissie uit het Dagelijksch Bestuur der Ned. Heidemaatschappij hebben Bur gemeester en Wethouders eene commissie benoemd teneinde maatregelen te beramen tot vermeerdering van de hoeveelheid voed sel voor menschelijk gebruik. Naar aanlei ding van het uitgebrachte rapport van die commissie werden Burgemeester en Wet houders gemachtigd om voor het jaar 1917 stukjes grond ter grootte van 2 Are aan belanghebbenden te verpachten tegen een huurprijs van f 4.— per Are, ter verbou wing van gewassen voor menschelijk gebruik. Teneinde de voorgeschreven beperking van gasverbruik te kunnen bereiken, mach tigde de Raad in zijne vergadering van 7 Mei 1917, Burgemeester en Wethoudersom sommige verbruikers die geen aanleiding vinden hun gasverbruik te beperken, den toevoer van het gas af te snijden. 11 Juni. Bij raadsbesluit van 7 Augustus 1916 werd aan Burgemeester en Wethouders 23 terzake van de restauratie van den toren der Roomsch Katholieke kerk een crediet ten bedrage van f 13550.verleend, zijnde de helft van de som waarop de kosten dezer restauratie waren begroot. Bij aanbe steding bleek, dat de raming met ongeveer f 10.000 zou worden overschreden. Het kerkbestuur gaf Burgemeester en Wethou ders in overweging de restauratie vanwege dat bestuur in eigen beheer te doen uitvoe ren. In zijne vergadering van 11 Juni 1917 werd het voorstel van Burgemeester en Wethouders om de restauratie in eigen be heer te doen uitvoeren en in verband daarmede het verleende crediet te verhoo gen tot f 15.000, verworpen. 11 Juni. Besloten werd gratis installaties en huur- motoren voor electriciteit verkrijgbaar te stellen. De klok in den toren van de Broederen kerk, het z. g. n. Poortklokje was zoodanig gebarsten, dat herstel zonder vergieten niet mogelijk was. Waar de klok eigendom was der Kerkelijke gemeente moest zij ook van harentwege hersteld worden daar de klok ook ten dienste der burgerlijke gemeente stond, bracht de billijkheid echter mede, dat zij voor gemeenschappelijke rekening werd hersteld. Tusschen Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente en Burgemeester en Wet houders was te dien opzichte overeenstem-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 13