T\ 8 Bijlage D. 18 ber 1917 werden de bezoldigingen van n Concierge en Amanuensis verhoogd Programma. Gedurende het schooljaar 1917-1918 werd het onderwijs in Werktuigkunde wederom gegeven door den Heer Ch. C. Dagnelie en door den directeur, respectievelijk in de 4de en in de 5de klasse. De directeur heeft, ook na den terugkeer van den Heer H. F. C. Bos, de lessen in stelkunde in de 5de klasse gegeven om den leerlingen een nieuwe verandering van leeraar te besparen. Gas- en brandstoffenbesparing en treinen loop brachten allerlei tijdelijke voorzienin gen mede. Met het oog op besparing van gas werden m de eerste week na de Kerstvacantie de middaglessen nog gegeven van 1 uur tot half vier, terwijl de gymnastieklessen voor de vrouwelijke leerlingen eerst op 12 Februari hervat werden. Ter besparing van brandstof werd op 12 Februari eene regeling ingevoerd, die tot 28 April heeft gewerkt. De beide paral- lelafdeelingen der 2de klasse en evenzoo die der 4de klasse werden tot een enkele klasse gecombineerd, terwijl bovendien nog twee klasse-lokalen, van 3b en 5b, en he^t aardrijkskunde-lokaal gesloten werden. De lessen in aardrijkskunde werden gegeven in de klasse-lokalenbedoelde klassen 3b Bijlage D. 19 en 5b ontvingen les in telkens ter beschik king zijnde lokalen, de lessen in practische scheikunde werden opgeheven en vervangen door lessen in theoretische scheikunde de directeurskamer moest tevens dienst doen als leeraarskamer. Met het oog op den treinenloop werden in het belang der buifenleerlingen alle mid daglessen van 18 September af gegeven van 1 uur tot half vier. Met ingang van 1 November werd, weder om ter besparing van brandstof, een tijde lijke lesrooster ingevoerd. De beide paral- lelafdeelingen der 5de klasse werden gecom bineerd en de lokalen der klassen 3a, 4a, 4b benevens het aardrijkskundelokaal werden gesloten. De lessen van Zaterdag werden, behalve voor klasse la, gesteld op de andere dagen der week van 1 uur tot 1,50 uur, of op Woensdagmiddag. De directeurskamer deed weder dienst als leeraarskamer. Ook in het afgeloopen jaar heeft de leeraar in Aardrijkskunde de Heer G. J. STIEBER, geheel belangeloos extra-lessen gegeven in de 3de, 4de en 5de klasse om den achterstand, gevolg van zijne afwezig heid door de mobilisatie, in te halen. De sterke wisseling van personeel, de bovenge noemde tijdelijke maatregelen en de beide langdurige vacatures hebben een hoogst

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 139