1)4 Bijlage D. 16 No. 120) trad 1 September 1917 inwerking. De voornaamste wijzigingenwarende beslissing over de toelating der leerlingen tot eenige klasse werd gelegd in handen der vergadering van leeraren, zooals dit reeds voor de bevordering der leerlingen het geval was. De Paaschvacantie werd met drie dagen verkort en eene Herfstvacantie van drie dagen ingevoerd. In de gemeenteraadszitting van 1 Octo ber 1917 werd de Verordening, regelende de bezoldiging van directeur, leeraren en bedienden aan de Hoogereburgerschool te Zutphen (Oem. blad No. 214), in een paar punten gewijzigd; bepaald werd, dat de dienstjaren bij het L. O. voor de helft, tot een maximum van 4, bij de berekening der jaarwedde in rekening zullen worden ge bracht, terwijl de bezoldigingen der leeraren in Teekenen en Gymnastiek met een gering bedrag werden verhoogd. Hierdoor werd de regeling van de bezoldiging der leeraren aan de Hoogereburgerschool in overeen stemming gebracht met die der leeraren aan de Rijkshoogereburgerscholen. De voorstellen te dezer zake waren reeds twee jaren geleden bij Burgemeeester en Wethouders ingediend, maar toen door hen met 't oog op de tijdsomstandigheden afge wezen. Begrijpelijkerwijze heeft de Commissie dan Bijlage D. 17 ook aan den Gemeenteraad medegedeeld, dat thans, onder de sterk veranderde tijds omstandigheden, die verouderde voorstellen niet meer voldoende waren, en in verband hiermede nieuwe, verder gaande voorstellen bij den Gemeenteraad ingediend. Op het oogenblik, waarop dit verslag werd opge steld, was hierop nog geen praeadvies door Burgemeester en Wethouders uitgebracht. Het is dringend noodzakelijk, dat het Gemeentebestuur tot verhooging der bezol digingen overgaat; het is hiertoe zedelijk verplicht waar het reeds de bezoldigingen van rector en leeraren van het Gymnasium heeft verhoogd, zoodat er thans een zeer ongemotiveerd verschil in bezoldiging der leeraren aan Hoogereburgerschool en Gym nasium bestaat ten nadeele van de eersten. Waar gemeenten als Tiel, Winschoten, Vlissingen om grootere gemeenten niet te noemen in den laatsten tijd de tracte- menten der leeraren bij het Middelbaar Onderwijs belangrijk hebben verhoogd, verre boven het peil der Zutphensche bezoldigin gen, kan de gemeente Zutphen in dezen niet achterblijven. De nadeelige gevolgen hebben zich reeds doen gevoelentoe nemende wisseling van personeelzeer ten nadeele van het onderwijs blijft dan te verwachten. In de gemeenteraadszitting van 5 Novem- I

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 138