J tGH ICS Bijlage D. 4 burgerschool te Winschoten, die 1 November 1917 in functie trad. Eveneens bij Raadsbesluit van dien datum werd de Heer H. A. L. van Olphen te Arnnem voor het schooljaar 1 Qi71 qj3 herbenoemd als tijdelijk leeraar in de Duitsche taal, om les te geven in een der afdeelingen van de 1ste klasse. Bij Raadsbesluit van 4 September 1917 werd aan den Heer G. J. STIEBER, leeraar m Aardrijkskunde, op zijn verzoek, wegens zijne benoeming tot onderwijzer aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers en tot leeraar aan het Gymnasium te Middelburg eervol ontslag verleend met ingang van 22 October 1917. Opnieuw had de school het verlies van een uitstekenden leeraar te betreuren, van iemand, die door zijne her- haalde, belangelooze toewijding aan de school groote diensten had bewezen. Bij Raadsbesluit van 1 October 1917 werd de Heer D. Brouwer voornoemd tot tijde lijk leraar in Geschiedenis benoemd, om gedurende de vacature voor dat vak van 17 September tot 1 November eenige uren les te geven in de 4de en 5de klasse. Bij Raadsbesluit van 5 November 1917 werd tot leeraar in Aardrijkskunde benoemd 'C ^eer A' Jansen, onderwijzer bij het M. L. O. te Hilversum, die 16 Januari 1918 in functie kan treden. Bijlage D. 5 De leeraar H. F. C. BOS, die sedert Au gustus 1914 in militairen dienst was geweest, werd op 8 Januari 1917 in het genot van bijzonder verlof gesteld, welk verlof sedert in onbepaald verlof werd veranderd, zoodat hij gedurende het geheele jaar zijne functies onafgebroken heeft kunnen vervullen. Gedurende de vacature voor Geschiedenis moest in 156 uren worden voorzien; hiervan werden er 24 in de 4de en 5de klasse ge geven door den tijdelijken leeraar D. BROU WER, 130 werden waargenomen door de overige leeraren, terwijl er 2 onvervuld bleven. Tijdens de vacature voor Aardrijkskunde moest tot aan de Kerstvacantie in 137 uren worden voorzien; hiervan werden er 101 waargenomen door de overige leeraren, terwijl er 36 onvervuld bleven. Tengevolge van ongesteldheid van leeraren konden 90, tengevolge van familie- of andere omstandigheden 56 lessen niet gegeven wor den. Hiervan werden 116 waargenomen door de andere leerarenvoor 1 les werden twee klassen gecombineerd, terwijl 29 uren onvervuld bleven. Volgende tabel geeft een overzicht van de verdeeling der opengevallen uren en van de wijze, waarop zij gedeeltelijk vervuld zijn.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 132