18 16 Febr. Wijziging der broodkaartenregeling. (Gemeen teblad No. 3 van 1917). 5 Mrt. Verordening op de gemeentelijke arbeidsbeurs. 10 Dec. Wijziging der Voorwaarden voor de levering van gas over gewone meters door de gasfa briek der gemeente Zutphen. (Gemeenteblad No. 202). Wijziging der Voorwaarden voor de levering van gas over muntgasmeters. (Gemeenteblad No. 7 van 1914). Wijzigingen der Voorwaarden, waarop water geleverd wordt door de Waterleiding der gemeente Zutphen. (Gemeenteblad No. 203). Belangrijkste zaken in den Raad behandeld. 8 Januari. In verband met het steenkolengebrek werd besloten het tarief voor levering van elec- trische energie, door het electriciteitsbedrijf der gemeente Zutphen, voor hetgeen boven 70 van het verbruik in de overeenkom stige maand van het jaar 1916 is geleverd, met 25 te verhoogen, met uitsluiting van de energie, die geleverd wordt krachtens bijzondere overeenkomsten. In de raadsvergadering van 1 Maart 1916 werd besloten toe te treden tot eene rege ling der werkloosheidsverzekering als in uitzicht gesteld bij de circulaire van den Minister van Financiën van 19 Januari 1916, 19 afd. W. V. no. 4672, onder voorbehoud, dat geen werkloozenfonds zal worden op gericht indien zoodanige regeling niet mocht tot stand komen dat echter de gemeente Zutphen alleen dan tot de in uitzicht ge stelde regeling zou kunnen toetreden, wan neer althans vaststond dat de gelden van het op te richten werkloozenfonds nooit zullen worden uitgekeerd aan werkloozen tengevolge van werkstaking en ook niet voordat door het bestuur van een op te richten arbeidsbeurs is uitgemaakt, dat de werklooze niet voor een redelijk loon werk heeft kunnen vinden. Nu eene regeling tot stand is gekomen kan dit voorbehoud als vervallen worden beschouwd. De Raad besloot in de verga dering van 8 Januari Burgemeester en Wethouders te machtigen den Minister van Waterstaat te berichten, dat de gemeente Zutphen bereid is toe te treden tot de bij Kon. besluit van 2 December 1916, Stbl. no. 522, vastgestelde regeling. 8 Januari. In de raadsvergadering van 7 Juli 1915 werd de behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvaar ding eener schenking van f 800.van de commissie voor de muziekschool ten be hoeve van den bouw eener muziektent aangehouden, zulks omdat verschillende leden van oordeel waren, dat de aan die

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 11