Bijlage B. 14 voorstel kennis, aangezien naar hare meening elke poging to verbetering der volkshuisvesting en vermeerdering van aanta arbeiderswoningen, krachtig door haar dient gesteund te worden. Zij deelde aan Burgemeester en Wethouders mede dat f'J ZICh met den inhoud va" het concept-voorstel geheel kon vereemgen, doch sprak daarbij den wensch uit, dat bij de uitvoering dezer plannen op eene goede groepeering woningen zou worden gelet, opdat men niet weder zou vervallen m de fout in vorige jaren door deze zelfde vereen.gmg begaan, toen zij hare overigens goed gebouwde Straten r TT arbeiderswoninge" Plaatste in rechte straten met doorloopende gevelvlakken zonder eenige onderbreking. Ook gaf zij nog in overweging in h&et voorstel bepalingen op te nemen omtrent den tijd waarop moet z¥ b~ - Zij achtte dusdanige bepalingen noodig met het oog op de mogelijkheid, dat de vereeniging om een of andere eden zoude besluiten, de uitvoering onbepaald uitte stellen ien engevo ge de bouw van arbeiderswoningen door nderen, misschien zou worden tegengehouden De Raad dezer gemeente vereenigde zich met het boven genoemde voorstel van Burgemeester en Wethouders waarna de vereeniging „de Spaarkas" tot aanbesteding ezer arbeiderswoningen overging. Het bedrag van den agsten inschrijver was echter zooveel boven de raming dat de vereeniging voorloopig van de uitvoering afza* De Commissie betreurt het, dat daardoor de zoo nood zakelijke vermeerdering van het aantal goede arbeiders woningen niet tot stand kwam. Bijlage B. 15 De bewoners van een der tien woningen, Geweldigers- hoek No. 1331, klaagden over het gering aantal privaten dat voor die woningen aanwezig was. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat voor de vele bewoners dezer tien woningen slechts beschikbaar waren drie privaten, terwijl in eene woning een gemeenteton op den zolder was ge plaatst. De Commissie achtte dezen toestand geheel on voldoende en richtte een schrijven tot de eigenares dezer woningen, waarbij zij er op aandrong, zooveel privaten te laten bijbouwen, dat voor elke woning beschikbaar zou zijn een afzonderlijk privaat, behoorlijk van licht en luchtverversching voorzien. De eigenares bleek bereid aan het verzoek der Com missie te voldoen en heeft het aantal privaten met zeven vermeerderd. De Commissie ontving eene klacht van de bewoners der woningen Oroenesteeg No. 162—170, dat hunne woningen met ongedierte waren besmet. Vooral in de woningen No. 168 en 170 was die besmetting het sterkste. De Commissie deed hiervan mededeeling aan Burgemeester en Wethouders, onder verwijzing naar artikel 68 der ver ordening op het bouwen en de bewoning iri deze gemeente en drong daarbij op eene afdoende zuivering dezer wonin gen aan. Hoewel door de Commissie hierop nog geen antwoord is ontvangen, bleek haar bij onderzoek dat de eigenaar der woningen wel bereid was deze te laten ont smetten en daartoe dan ook met de gemeentereiniging reeds in overleg was getreden doch dat door gebrek aan ontsmettingsmiddelen, de zuivering nog niet volledig was uitgevoerd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 107