44 - 3. Jhr. Mr. B. de Jonge, ter voorziening in de vacature, ontstaan door zijn aftreden. 4. Dr. J. Campert, ter voorziening in de vacature, ontstaan door zijn periodiek af treden. (met algemeene stemmen.) 5. Mr. F. L. J. G. Dikema, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van Mr. Ch. M. s'Jacob. Deze benoemden namen ailen hunne be noeming aan. 9 Oct. Besluit om in verband met de inwerking treding der Distributiewet 1916, Hoofdstuk XVI art. 13 „Kosten vallende op de distri butie van levensmiddelen" der gemeente- begrooting voor 1916 met f 70000,aan te vullen. Besluit om een raadscommissie te benoemen van drie leden, met de opdracht om den Raad advies uit te brengen over de vraag, of salarisverhooging noodig is voor de onder wijzers van bijstand, en hoeveel, en tevens een berekening hoeveel dit van de gemeente- financiën zal eischen. 6 Nov. Besluit tot het inrichten van een nieuwe opslagplaats voor gemeentewerken op het Hoornwerk, en om den grond, die van het voor opslagplaats te bestemmen terrein op het Hoornwerk moet worden afgegraven te bezigen voor verbetering van den Wal- raadshof. Besluit eene Raadscommissie te benoemen 45 om te onderzoeken of en in hoever salaris verbetering van Secretarie-ambtenaren en daarmede gelijk te stellen bureau- en tech nische ambtenaren in dienst van de gemeente noodig en mogelijk zijn zal. Besluit tot begeving der inkomsten uit een der Stads Doctorale praebenden, voor den tijd van 3 jaar, ingaande 11 November 1916 aan den heer Q. B. Willemsen, Pharm. student aan de Rijks-Universiteit te Utrecht. Besluit tot ophooging van een gedeelte van het Coenenspark 'ten einde het opgehoogde gedeelte te bestemmen als bouwterrein voor handel en industrie. De kosten zijn geraamd op f 84300,— waarvoor 34000 M2 bouw terrein verkregen wordt. Archief. De heer Jhr. RoëlI te Warnsveld was verscheidene dagen op het oud-archief werkzaam tot het doen van genealogische nasporingen, terwijl de heer D. Brouwer alhier het enkele malen bezocht ter raadpleging van stukken betreffende de reductie van Bommel en de Bommeler waard, 1593—1601. In het afgeloopen jaar gaf de tijdelijke assistent weder aan verschillende personen op hun verzoek inlichtingen uit het oud-archief. Zoo werden aan Jkvr. C. Engelen vele gegevens verstrekt voor den door haar bewerkten catalogus van het museum in het Wijnhuis. 6 Nov. n

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 24