Bijlage B. 16 De medewerking der Commissie werd gevraagd om de toepassing van genoemde maatregelen te helpen bevorderen. De Commissie besloot in deze zaak niet handelend op te treden, daar hier ter stede eene Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose bestaat, tot welker onmiddellijken werk kring het bovenbedoelde gerekend kan worden te behooren. Van de vragenlijsten bij het woningonderzoek in 1906 en 1907 van de 1, 2 en 3 kamerwoningen ingevuld, werden verzamelstaten gemaakt. De gebreken dier woningen zijn op deze nieuwe staten door letters of cijfers in rood inge vuld, waardoor een beter overzicht is verkregen. In ver band hiermede bleek het noodig naar eenige dier gebreken een nieuw onderzoek in te stellen, en tevens na te gaan, welke der vroeger onderzochte woningen nu niet meer voor bewoning dienen of ledig staan. Ook moeten lijsten van later gebouwde of gewijzigde woningen worden ge maakt. Dit woningonderzoek en de daaraan verbonden werkzaamheden kwamen dit jaar voor een gedeelte gereed. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de Woningwet, voer- en vaartuigen. Hierover valt niets op te merken. Bijlage B. 17 HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. a. Scholen. De Ambachtsschool onderging eene belangrijke uitbreiding, door opbouw en aanbouw van den westelijken vleugel. Hierdoor werd deze school vergroot met 8 lokalen, terwijl één lokaal in tweeën gesplitst werd. Hierbij werden 2 waterplaatsen en 1 privaat verplaatst en 7 privaten en 5 waterplaatsen bijgebouwd. De nieuwe en verplaatste pri vaten loozen op putten, evenals de bestaande. De frissche, ruime en goed verlichte werkplaatsen en Ieer- lokalen voldoen ruimschoots aan alle eischen der hygiëne. b. Fabrieken en werkplaatsen. Van Burgemeester en Wethouders werden in dit jaar kennisgevingen ontvangen betreffende 16 verzoekschriften, bij hen ingekomen of door hen ingezonden, ingevolge de Hinderwet. Deze verzoekschriften betroffen: 1. Het oprichten van eene likeurstokerij, alsmede van eene inrichting voor het spoelen van flesschen en het ver vaardigen van dranken, gedreven door een gasmotor van 2i/a P.K. in de perceelen Heukestraat No. 20 en 22. 2. Het oprichten van eene door een electromotor ge dreven cokesbreek- en sorteerinrichting op het terrein der gemeente-gasfabriek.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 97