Bijlage B. 14 werd verzocht nog twee privaten voor die woningen bij te bouwenaan dit verzoek werd door hem gevolg ge geven. Ook bleek dat voor de zes woningen Polsbroek No. 20— No. 30 slechts twee privaten aanwezig waren. De eigenares dier woningen werd verzocht dit aantal uit te breiden tot één privaat voor iedere woning. Aan het einde van dit jaar had voornoemde eigenares reeds gedeeltelijk aan dit verzoek voldaan. Een der bewoners van de woningen Polsbroek No. 104 No. 112 wees de Commissie op den hoogst onvoldoenden toestand van het privaat bij deze woningen behoorende. Uit het onderzoek bleek dat deze klacht niet overdreven was; de bestrating achter die woningen bleek ook zeer slecht onderhouden. De Commissie verzocht daarop aan Burgemeester en Wethouders bij de eigenares dier wonin gen aan te dringen op het doen maken van één privaat voor elke woning, te wijzen op de wenschelijkheid van verbetering der bestrating en van den waterafvoer van de pomp. Een onderzoek werd ingesteld naar de vijf privaten be hoorende bij de woningen No. 66—No. 74, 2de Douwes- plaats, die in slechten toestand verkeerden. Aan deze privaten ontbraken deksels en voorschotten en aan de deuren was geen sluiting. De eigenaar dezer woningen werd hierop gewezen en verzocht voor verbetering zorg te dragen. Bij het opmaken van dit verslag was hieraan nog geen gevolg gegeven. Bijlage B. 15 Aan de Diaconie der Evangelisch Luthersche gemeente werd eene opgave verstrekt van verschillende gebreken der woningen van het z.g. Luthersch hofje in den Gewel- digershoek. Hoewel de Commissie in het vooruitzicht werd gesteld, dat in den onvoldoenden toestand dezer woningen verbetering zou worden gebracht, is deze tot nu onveranderd gebleven. Intusschen blijft de aandacht der Commissie op deze woningen gevestigd, daar naar hare meening deze toestand niet bestendigd kan worden. De slechte woningen, staande op de door de Spaarkas aan de Gemeente in eigendom afgestane perceelen aan den Polsbroek en Lievenheersteeg in het vorig jaarverslag ver meld, werden afgebroken en ter plaatse een kinderspeel plaats met zandbak aangelegd, welke werken in April ge reed kwamen. Van Burgemeester en Wethouders werd een schrijven ontvangen, begeleidende een afschrift van het besluit van den Raad, dato 2 Juni 1913, tot onbewoonbaarverklaring van 8 woningen, zijnde: Vijf woningen in de Laarstraat No. 133, 135, 137, 139, 141. Twee woningen in de Spiegelstraat No. 22 en 24 en Eene woning in het Hoogestraatje No. 23. Deze woningen zijn thans alle ontruimd. Van het Bestuur der Geldersche Vereeniging tot be strijding der Tuberculose werd ontvangen eene voorloopige regeling, door haar getroffen voor woningverbetering bij on- en minvermogende tuberculoseiijders(sters) in gemeenten in Gelderland, waar geen vereeniging tot bestrijding der tuberculose of eene daaraan gelijkgestelde gevestigd is.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 96