Bijlage B. 10 HOOFDSTUK III. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering daarvan is verricht. a. Waterloopen, Slooten, enz. Hieromtrent zijn geen mededeelingen te doen. b. Verzameling en afvoer van vuil mestvaaltengotenenz. De eigenaar van een perceel in de Heukestraat klaagde over stank, veroorzaakt door den put van een gemeente- pomp, staande tegen de achterzijde zijner woning. Deze pomp was gesloten en de put werd door de omwonenden gebruikt om er afval en ander vuil in te werpen. Deze klacht werd bij den Directeur van gemeentewerken gebracht, waarna de noodige verbetering werd verkregen. Eene klacht van een bewoner der Laarstraat, over stank veroorzaakt door konijnen, bleek bij onderzoek reeds op geheven; de eigenaar had voor verbetering zorg gedragen. Eene bewoonster van het Oude-Vrouwenhuis in deGroene- steeg klaagde over vocht en stank, die door den muur aan de achterzijde harer woning kwam. Bij onderzoek bleek, dat een paard gestald werd op een plaatsje achter die woning. Na bespreking met den eigenaar, heeft deze het paard elders gestald, waardoor de klacht is opgeheven. Op de 2de Douwesplaats bleken de kelders van de woningen No. 72 en 74 geheel met vuilnis gevuld te zijn. Bijlage B. 11 Den eigenaar dezer woningen werd verzocht deze kelders te laten schoonmaken en de kelderopeningen aan de straat zijde dicht te metselen, om reden de bewoners deze, ook overigens slechte kelders, toch niet gebruiken. Hieraan werd gevolg gegeven. Door den bewoner van een perceel aan den Kanonsdijk werd mede namens omwonenden geklaagd over den slechten waterafvoer van eene straatgoot en den last, dien zij daar door ondervonden van het menagewater, dat door den bewoner van een daarachter liggend perceel in die straat- goot wordt geloosd. Daar deze straatgoot vermoedelijk in het volgend jaar van gemeentewege zal worden gewijzigd, besloot de Commissie voorloopig af te wachten of hierdoor verbetering van den toestand zal worden verkregen. De bewoner van een perceel aan het Rijkenhage, klaagde over vocht dat van de bovenwoning in zijne keuken drong. Bij onderzoek bleken een privaatton, die boven de keuken stond en de afvoerbuis van een gootsteen dier bovenwoning, die verstopt was, de oorzaken te zijn. Door den eigenaar der bovenwoning is de noodige verbetering aangebracht. Twee klachten over stank van rioolputten bij woningen op het Broederenkerkplein en op de Rozengracht werden onderzocht. De eerste klacht bleek een gevolg te zijn van het ge bruiken van den put voor alle mogelijke vuil en afval, door de omwonenden. De Commissie meende na onder zoek dezer klacht door den Directeur van gemeentewerken, dat er voor haar geen aanleiding bestond, hierop verder in te gaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 94