138 Alge mee ne opmerkingen omtrent tuinbouw bloemisterij en boomkweekerij. De verzending der producten kan per tram en spoor op ruime schaal plaats vinden naar de omgeving en naar de fabrieksplaatsen in Twente. De meest gebruikte kunstmeststoffen voor den tuin bouw alhier zijn o.a.Chilisalpeter, Superphosphaat Zwavelzure Ammoniak, Kalizout, Patentkali en Been dermeel. Deze laatste meststof wordt slechts in kleine hoeveelheid gebruikt. De uitzaaiing der kunst meststoffen geschiedt met den kunstmeststrooier en uit de hand. Ook gebruikt men voor den tuinbouw compost en stalmest, en voor de weilanden, Ammoniak Patentkali, Ammoniak Superphosphaat, Patentkali, Thomasslakken- meel, Chilisalpeter en Superphosphaat. Voor tuingronden werd voor bemesting met goede resultaten toegepast turfstrooisel met ier gedrenkt. De koolsoorten z.a. roode-, savoije-, bloem- en spruitkool leverden een vrij goede opbrengst op. De uitkomsten der bloemkweekerijen waren zeer goed. Er werden vrij veel convalaria's uitgezet, alsmede knolbegoma's, palmen, varens, cijclamen 'en rozen geteeld. De teelt der dahlia's en gladiolussen breidt zich uit en bepaalt zich, wat laatstgenoemde soort betreft, in hoofdzaak tot zes variëteiten. Er werden veel bloemen uit de kweekerijen verzon den naar omliggende plaatsen en Twente, en vele afge sneden bloemen naar plaatsen in Holland en Groningen 139 De bloemkweekerijen beslaan een oppervlakte van 7.71 H.A. De toestand der boomkweekerijen, welke eene uit gestrektheid beslaan van 2 H.A., was gunstig. Houtteelt komt in deze gemeente niet voor. De toestand van het houtgewas was gunstig. De iepenspintkever kwam hier en daar nog voor. De voornaamste houtgewassen zijn iepen, essen en wilgen de wegen worden beplant met Amerikaansche eiken, iepen, en linden. De beplanting geschiedt deels voor rekening der Gemeente, deels voor reke ning van het Rijk. Marke- of gemeentegronden, die vroeger zijn ver deeld of nog te verdeelen liggen, bestaan hier niet en evenmin treft men hier duinbeplantingen of afzan- derijen aan. Toestand van den Veestapel. De gezondheidstoestand van den veestapel was gunstig. Opgave van het aantal, dekhengsten, veulenmerriën en veulens, ezels en muilezels, springstieren, melk koeien en melkvaarzen, kalveren en pinken, mestvee en slachtossen, schapen, geiten en bokken, varkens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 71