134 Coöp. Eierenverkoop-vereeniging alhier aanzienlijke partijen eieren op. Ook is de omzet bij de winkeliers niet onaanzienlijk. Bijenteelt. De bijenteelt wordt hier hoofdzakelijk als liefhebberij beoefend. Het getal korven is toegenomen. De op brengst van honing was beneden het middelmatige; de prijzen waren zeer hoog; de kwaliteit was vrij goed. Maatschappijengenootschappen, enz. ter bevordering van den Landbouw. De af deeling Zutphen—Warnsveld van de Oeldersche Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25sten April 1904. Voorzitter is de heer S. A. K. Baron van Nagell te Warnsveld en Secretaris de heer G. J. Holtslag te Wichmond. De landbouwersvereeniging „Zutphensche Boeren bond." De heer J. C. Wijers te Zutphen is Secretaris. De afdeeling Zutphen e. o." van de Nederl. Mij van Tuinbouw en Plantkunde. De heer R. Wigman te Zutphen is Voorzitter, de heer D. A. Bos te Zutphen Secretaris. De tuinlieden Vereeniging Steunt elkanderDeze Vereeniging is opgericht 21 Januari 1903. De heer J. D. C. Visser te Zutphen is Voorzitter en de heer J. Hendriks te Zutphen Secretaris. 135 Deze vereeniging stelt zich in hoofdzaak ten doel den bloei van land- en tuinbouw te bevorderen door het doen houden van voordrachten en aankoop van zaden, mest en kunstmest bij groote partijen. De Eerste Coöperatieve Boterverkoop-Vereeniging van Zuivelfabrieken. De Naaml. Vennootschap „de BotermijnZutphen. De Koninklijke Nederl. Coöperatieve Eierenverkoop- Vereeniging. Directeur: W. C. H. Albrecht te Zutphen. Misgewas en verlies van oogsten door onweder, vorst, enz., kwam in 1913 niet voor; wel eenige schade door hagelslag. Van schadelijke dieren onder vond de landbouwer geen noemenswaardigen last. Voor zoover bekend heeft invoer van nieuwe ge wassen, werktuigen en vee-rassen niet plaats gehad en werden nieuwe uitvindingen niet toegepast.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 69