132 De teelt is hier van weinig beteekenis, wegens de hooge pachtprijzen der bouwlanden. Aardappelen. Het aantal verbouwde H.A. aardappelen was hooger dan het vorige jaar. De opbrengst was goed te noemen, vooral op de zandgronden, terwijl de prijzen hooger waren dan in 1912. In de vroege soorten kwamen gevallen van ziekte voor. Over het algemeen echter mag de kwaliteit goed genoemd worden. Suikerbiet. De suikerbieten worden slechts als voedergewas ge teeld. De opbrengst was ongeveer gelijk aan het vorige jaar, doch de kwaliteit was aanmerkelijk beter en het suikergehalte hooger, waartoe het mooie zonnige najaarsweer heeft bijgedragen. Mangelwortels. Mangelwortels worden in deze Gemeente weinig verbouwdin hoofdzaak voor veevoeding. De opbrengst was ongeveer gelijk aan die van verleden jaar, het suikergehalte was grooter. Koolrapen. Koolrapen werden dit jaar als hoofdgewas minder verbouwd dan in 1912, doch aanmerkelijk meer als tweede gewas in stoppelland. 133 De opbrengst was grooter dan het vorige jaar, vooral van het tweede gewas. Wortels of paardenpeenen. Gele wortels of paardenpeenen werden dit jaar min der verbouwd dan het voorgaande. Roode winter wortelen en Hoornsche, die werden gebruikt voor de consumptie, echter meer. De opbrengst was grooter dan in 1912. Zomer- en stoppelknollen. Het aantal verbouwde H.A. zomer- en stoppel knollen was dit jaar kleiner dan het voorgaande. De opbrengst was aanmerkelijk grooter, vooral van stoppel (herfst) knollen. Wikken. De weinige wikken, die men hier verbouwt, worden groen gevoederd. Het gewas was zeer goed. Opmerkingen aangaande: Pluimgedierte. Pluimgedierte en eieren worden op de markten door de boeren aangevoerd. Het aantal ter markt aange voerde hoender- en eendeneieren bedroeg respectievelijk 1707590 en 920. Voor de verzending koopt de Ned. i

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 68