130 Koop en huurwaarde van landerijen. De koopwaarde van bouwland bedroeg in deze ge meente ongeveer f 3450,— voor kleigrond en f 2800,— voor zandgrond per H.A.; van weiland ongeveer f 3250,voor kleigrond en f 2300,voor zandgrond per H.A. De huur bedroeg: f 150,f 270,voor bouwland (klei). 125,— 250,— (zand). 75,— 140,weiland (klei). 70>— 110,— (zand). Mededeelingen aangaande de teelt van onderstaande gewassen. Rogge. Er werd meer rogge verbouwd dan het vorige jaar; de opbrengst was grooter en bedroeg ongeveer 38 H.L. per H.A. voor de winter- en 27 H.L. per H.A. voor de zomerrogge. De verbouwde soorten bestonden uit Petkuser, Zeeuwsche, Schlanstadter en Gulikerrogge. De eerstgenoemde twee soorten werden het meest verbouwd en vooral de Petkuser gaf op zandgronden uitstekende uitkomsten. De opbrengst van stroo was hooger en de prijzen daarvan waren ongeveer even hoog als het vorige jaar. Enkele akkers waren door slagregen wat gelegerd doch wegens het droge weer tijdens de rijping werd er weinig schade door veroorzaakt. 131 Haver. Over het algemeen was de opbrengst der haver zeer goed. Ze was zwaar van zaad en uitstekend van kwaliteit. Het aantal verbouwde H.A. was grooter dan het voorgaande jaar. Van gemeentewege werd ruim 3 H.A. weiland ge scheurd en met haver bezaaid, waarvan de opbrengst voortreffelijk was. De verbouwde soorten waren Enter, Probsteyer, Troshaver, Zegehaver, Groningerhaver en Goudenregenhaver. De strooopbrengst was bevredigend en de kwali teit daarvan zeer goed. Boonen. De opbrengst der boonen was over 't algemeen grooter dan het vorig jaar; de prijzen waren zeer hoog. De boonen worden meestal groen geplukt. Erwten. De opbrengst der erwten was aanmerkelijk grooter dan het vorig jaar, terwijl de prijzen vrij hoog waren te noemen. Dit gewas wordt meestal groen geplukt. Stamboonen. De opbrengst van dit gewas, waaronder verstaan worden boonen welke droog worden geoogst, was dit jaar aanmerkelijk minder dan het vorig jaar.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 67