128 Zutphensche Wijkverpleging. Door de Zusters werden in de stad afgelegd 5181 bezoeken in 354 gezinnen en werd 57 maal hulp verleend bij overlijden. In het wijkhuis werd hulp verleend aan 1201 patiën ten, die gezamenlijk 11501 maal behandeld werden. Er werden 1445 baden gegeven. Min- en onvermogenden van alle gezindten worden geheel kosteloos behandeld. Diaconie der Evang. Luth. Gemeente. De financieele toestand der Diaconie was iets meer dan voldoende om in de behoeften der armen te voorzien. De inkomsten bedroegen f 2903 49 De uitSaven2783,67 HOOFDSTUK XI. Landbouw en Veeteelt. Algemeene toestand. De toestand van den landbouw was in 1913 over het algemeen zeer goed. De zachte winter en het gunstige weer in het voorjaar werkten er toe mede dat bijtijds kon worden begonnen met het bewerken 129 van de bouwlanden en tuingronden, waardoor een en ander vroeg kon worden gezaaid en geplant. Ook over de weilanden mocht men zeer tevreden zijn. Het vee kon vroeg naar de weide worden ge bracht, terwijl, tengevolge van de gunstige en geregeld vochtige weersgesteldheid, er overvloed van gras was. De hooilanden gaven een ruime opbrengst. Wegens den zachten winter was er zelfs tot in het voorjaar overvloed van groente, waarvan de prijzen hoewel niet hoog, toch goed mogen worden genoemd'. Ook de bakgroenten bleven wegens geregelden afzet op een goeden prijs. In het najaar werd de prijs der groenten lager, uitgezonderd die van de stokboonen. De kwaliteit was over het algemeen zeer bevredigend. De handel in vee en varkens ter markt was, even ts het vorige jaar levendig. De prijzen waren zeer hoo- De laatste twee maanden van het jaar was de handel met en de verzending naar het buitenland minder vlug, waardoor de prijzen daalden. Onder het rundvee en de varkens kwam geen noemenswaardige ziekte voor, alleen bij runderen enkele gevallen van nierziekte. De opbrengst der vruchten, wat betreft aardbeien frambozen en bessen, was over het algemeen goed' terwijl de prijzen, wegens de groote aanvraag voor ue fabrieken, zeer hoog* waren. De oogst van appels was uitmuntend; de prijzen waren lager dan het vorige jaar. Van peren was de oogst middelmatig terwijl daarvoor hooge prijzen wer den besteed. Boomgaarden treft men i„ de gemeente „iet aan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 66