116 Verder zijn aan de school verbonden: als leeraressen mejuffrouw J. Visser en mejuffrouw E. Leopold; leeraar de lieer P. C. VAN ERKEL. Het aantal betalende leerlingen, dat van het muziek onderwijs gebruik maakte, bedroeg op 31 December 1913: voor viool 8 violoncel 2 harmonie-leer 1 piano 24 koorzang 7 solo-zang 2 Totaal 44 Aan het gratis-onderwijs namen 23 leerlingen deel. Afd. Zutphen der Mij. ter bevordering van Toon kunst. Zutphetis Mannenkoor. Vrijzinnig Kerkkoor. Vereeniging Zanglust. Zutphen1 s Klein-Liederenkoor Sociaal Democratische Zangvereeniging „De Stem des Volks." Zutphensche Or chest- Vereeniging. 117 Muziekvereeniging Crescendo" Muziekvereeniging „Symphonia" Vereeniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek" te Zutphen. Vereeniging „Pictura", welke zich ten doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen, door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Genootschap ter beoefening der natuurk. wetenschap pen (Physica) en Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid, waar van hiervoren op bladz. 112 wordt gesproken. HOOFDSTUK X. Armwezen. De toestand van de behoeftige klasse was in het algemeen tamelijk gunstig. De bedeeling der huiszittende armen vorderde veel zorg van de liefdadige instellingen. Aan alle aanvragen om ondersteuning kon niet worden voldaan. De Bur gerlijke Gemeente gaf onderstand aan behoeftigen,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 60