100 Voorbereidend militair onderricht wordt van wege het Rijk niet meer gegeven. In deze Gemeente bestaan de volgende Scherpschut- tersvereenigingen 1. De Schiet-(Weerbaarheids) Vereeniging: „Wij Willen Weerbaar Wezen." Het getal gewone leden bedroeg 26. De vorderingen in het schieten zijn zoowel met geweer als met buks, zeer bevredigend te noemen. De Vereeniging nam deel aan 4 algemeene wed strijden en schreef één wedstrijd uit. De schietoefeningen werden op de Rijksschietbanen nabij 't fort: „de Pollgehouden. Oefeningen in den wapenhandel hadden niet plaats. Van de hulp van militaire onderwijzers werd geen gebruik gemaakt. 2. De Vereeniging Koningin Wilhelmina"van den Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, afd. Zutphen en Omstreken. Deze vereeniging is opgericht in 1899. Zij telt 7 bestuursleden en 87 leden, waarvan er gemiddeld 40 aan de oefeningen hebben deelgenomen, verdeeld als volgt: 12 scherpschutters, 18 klasse B en 10 klasse A. Van 1 April tot 1 October werden schietoefeningen gehouden op de Rijksschietbanen aan het fort „de Pollalhier. Winteroefeningen met buks en cylinder- geweer hadden plaats des Woensdags van 8—10 uur n.m. in de benedenzaal van Café Groote. De vorderingen kunnen zeer bevredigend worden genoemd. 101 Andere oefeningen in den wapenhandel hadden niet plaats. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke Zaken. Voor geen der 8 alhier gevestigde kerkgenootschap pen kwerden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent de kerkgenootschappen Naam van het Aantal Aantal kerkgenootschap. kerken. leeraren. Nederduitsch Hervorm de Gemeente 2 5 Evangelisch Luthersche Gemeente 1 1 Doopsgezinde Gemeente 1 1 Gereformeerde Kerken 1 1 Christelijk Gereformeerde Kerk 1 1 Roomsch Katholieke Ge meente 1 3 Nederlandsch Israelietische Gemeente 1 1 Gemeente van Gedoopte Christenen 1 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 52