84 Aan het telephoonnet zijn aangesloten de woning van den Generalen Brandmeester, het politiebureau, de politieposten aan den Deventerweg en in de Hoven, het pompstation der waterleiding, de stokerij der gasfabriek, terwijl een afzonderlijke telefoonverbinding bestaat tusschen het politiebureau en de torenwacht. Een extra schel werd ten huize van den waarnemend Adjunct Generalen Brandmeester aan de telefoon aan gebracht. De hiervoor genoemde mechanische brandladder is een tweedeelige ladder die in uitgeschoven stand een hoogte bereikt van 13 Meter. Het geheel is gemon teerd op een gemakkelijk te vervoeren onderstel. Op de bovenladder werd over de heele lengte een koperen buis aangebracht, dienende tot doorvoer van water. Door het aanbrengen hiervan wordt op een vlugge wijze in het werkstellen van het geheel bevorderd.00 Werkliedenreglement. De naleving van de bepalingen van het werklieden reglement, Gemeenteblad no. 199, gaf geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Tot nu toe was omtrent het uitreiken van een gratificatie bij herdenking van een dienstjubileum niets gereglementeerd en berustte het uitreiken dezer gratificatie slechts op een oude Ge woonte. Echter is door den Raad, in zijne vergadering van 7 April 1913 besloten gemeenteblad 199 aan te vullen met een art. 22 bis, opgenomen in gemeenteblad 85 no. 6 van 1913, waarbij werd vastgesteld dat bij dienst- jubilea na 25 en 40 jaren dienst in de gemeente, gratifi catiën zullen worden uitgereikt tot bedragen van res pectievelijk f 25 en f 40,—. HOOFDSTUK VI a. Medische Politie. a. Toestandenwelke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Wat de regeling van den ontsmettingsdienst betreft, verwijzen wij naar het verslag, dat als bijlage Na hier achter is afgedrukt. Verder verwijzen wij U naar de hierachter als bijlagen afgedrukte verslagen, ten opzichte der Volks huisvesting, (Bijlage A), het verslag der Gezondheids commissie (Bijlage B), en de verslagen der Commissie in zake de Waterleiding en de Gemeente-reiniging (Bijlagen M en N.) b. Heerschende ziekten. In 1913 kwamen voor 2 gevallen van febris fyphoi- dea en 30 gevallen van roodvonk.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 44