82 Plantsoen en Wandelplaatsen. Hieraan werd geen uitbreiding gegeven. Het onder houd had plaats uit de toegestane gelden, op vol doende wijze. Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats onderging weinig verandering, de gazons werden geregeld gemaaid, ter wijl de grachten er om heen van wege de gemeente werden schoongehouden. De dennen, ter weerszijden van de entrée naar de begraafplaats, werden uitgedund. Het automatisch werkend begraaftoestel blijft steeds voldoen en wordt dan gebruikt wanneer door het aanbrengen van handgrepen aan de kist, het moge lijk is deze op het toestel te plaatsen. Van het gebouw werd de zolder boven de woning gedeeltelijk vernieuwd. Brandbluschmiddelen. Het materieel der brandweer bestaat uit: le. zeven brandspuiten, tevens losse aanjagers, welke als volgt zijn geplaatst: twee in de Hoven, twee op het Broederen Kerkplein, drie op den Paardenwal. 2e. drie vaste aanjagers: een in de Hoven, een aan den weg naar Laren, 83 een op den Boompjeswal. 3e. zes brandkraanwagens, geplaatst als volgt wagen No. 1 in de Raadhuissteeg, 2 aan den Qraaf Otto-singel, 3 op den Paardenwal, 4 op de Nieuwstad bij de kazerne, 5 op het Broederen Kerkplein, 6 aan de Havenstraat bij de broodfabriek. Aan het politiebureau en aan den politiepost aan den Deventerweg, zijn ten dienste van de politie brandkraanslangenwagens geplaatst van kleine afme tingen, bestemd tot directe hulp bij begin van brand. Verder zijn nog buiten de bebouwde kom der ge meente zeven diepe pijpwellen aanwezig, waarvan zes in de Hoven en een aan den weg naar Laren. Bij den vasten aanjager aan den weg naar Laren be vindt zich een bergplaats, voorzien van dezelfde gereed schappen als in de brandkraanwagens aanwezig zijn. Verder behooren bij de brandweer: een mechanische brandladder, een wagen met brandladders, redmiddelen, reservegereedschappen, geplaatst in de bergplaats aan den Paardenwal, ter wijl in verschillende gemeentegebouwen theofakkels werden geplaatst, dienende tot directe hulp bij het uitbreken van brand. In den brandkraanwagen der politie en in den reservewagen bevinden zich de noodige middelen tot het verleenen van eerste hulp bij ongelukken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 43