80 1914 zijn gelden uitgetrokken voor het uitbaggeren van de beek langs Helbergen, waarvan het resultaat zal zijn, dat geen directe verzanding is te verwachten van dat kanaal bij doelmatige spuiïng, ofschoon het te voorzien is, dat deze beek (langs Helbergen) toch binnen zeer korten tijd weer zal zijn volgeslagen met het thans in groote hoeveelheid in de gracht langs den Oraaf-Ottosingel aanwezige loopzand, een en ander tengevolge van ondoelmatig spuien door de sluis in den Houtwal. De toestand van den bodem van de gracht langs den Oraaf-Ottosingel is weer gelijk als deze was in 1911. Hieromtrent wordt verder verwezen naar het gemeenteverslag over 1911, pag. 110. Hoewel het in depot opspuiten van grond op het Vischpoortpiein voor de omwonenden tengevolge van het stuiven van zand minder aangenaam is, moet niet vergeten worden, dat dit in depot verwerken van grond voor de gemeente een niet onbelangrijk voor deel meebrengt. Deze grond toch kan zoowel voor ophooging als voor zandbed en dekzand op de straten worden gebezigd. Verder beschikt de dienst van ge meentewerken niet over voldoend terrein aan water, voor opslagplaatsen. Het plan van verbetering van de Noorderhaven kon wegens drukke werkzaamheden niet verder wor den uitgewerkt. Het bezwaar van de verspreide en niet aan het water gelegen bergplaatsen, magazijnen en werkplaatsen, laat zich in steeds meerdere mate ge voelen. Aan den hoek IJsseikade-Martinetsingel werd een 81 nieuwe schoeiïng gemaakt langs den afweg naar de Vischpoorthaven, welke afweg bestraat werd. Van de vergunning van den Minister van Water staat van 23 September 1912, no. 238, aan de Ge meente Zutphen, tot het plaatsen van meerpalen bij en van lossteigers in de gasfabriekhaven, welke ver gunning door de Gemeente oorspronkelijk ten be hoeve van W. Denneboom werd aangevraagd, is noch door W. Denneboom, noch door de Gemeente gebruik gemaakt. Deze vergunning is geldig tot 31 December 1915. Dijken en Waterkeeringen. Het onderhoud van dijken en waterkeeringen ge schiedde naar behoorenzij verkeeren in een goeden toestand. Van de taluds van den dijk over de Marsch en langs de Polweiden, alsmede van dien op Helbergen, werden de uitgeslagen en door het vee afgetrapte gedeelten vernieuwd en met blokzoden bezet. Ook de kaden langs de Berkel, boven en beneden de Pallands- brug werden nagezien, en voor zooveel noodig ver nieuwd en versterkt. Na de ophooging van genoemde kaden bestaat bij plotselingen was van de Berkel in den zomer geen gevaar meer voor overstrooming van de gronden, gelegen in de voormalige Linie van Hooff, van de weiden de Groote Koppelen en van de gronden in huur bij de Wed. Jac. Lenderink. De onderhoudskosten hebben bedragen f 356,12l/2.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 42