78 Over een lengte van 80 meter werd tegen het Lijn- pad boven de brug bij de weide „de Koekoek", de oevervoorziening vernieuwd en met puin bekleed. De 5 kopkribben in den IJssel tegen de Marsch- weiden, in onderhoud bij de Gemeente, werden op gehaald en verhoogd met pakwerk, en van een puin- bestorting voorzien, waarvoor 80 M3. steenpuin noodig waren. De kribwerken verkeeren in goeden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen f 1608,60L/2- Bruggen en Duikers. Deze zijn de navolgende: 1. de IJsselbrug. 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade. 3. de Marschpoortbrug. 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze. 5. de brug over de Binnengracht bij de Spittaalstraat. 6. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat. 7. de brug over de Binnengracht bij de Halve maanstraat. 8. de brug over de Binnengracht tusschen den Boom- pjeswal en de Polsbroek. 9. de Diezerbrug. 10. de brug over de Hoofdgracht bij de Spittaalstraat. 11. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat. 12. de Berkelbogen. 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel. 14. de brug of duiker in den Buitensingel. 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven. 16. de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik. 79 17. de groote brug over de beek bij de weide Hel bergen. 18. de kleine brug over de beek bij de weide Hel bergen. 19. de Oostveensche brug. 20. de brug in den weg naar Tonden. 21. de duiker in den landweg langs het Galilée. 22. drie duikers in den Vierakkerweg. 23. twee duikers in den afweg naar de Losplaats op de Lage Waarden. 24. het brugje naar de muziektent in het Coenenspark. Van de IJsselbrug werd het achterste gedeelte van de rijvoering (Hovenkant) vervangen door nieuwe ge- creosoteerde beukenblokjes tot een oppervlakte van 140 M2., terwijl over een lengte van 100 M. de amerikaansch greenen trottoirplanken geheel werden vernieuwd. Van de frontmuren van de brug over de Berkel bij de Barlheze en van het gewelf werden de voegen uitgehakt en opnieuw ingezet. Met de herstelling van de brugbedekking van de Oostveensche brug, bestaande in het verzwaren van de ijzeren onderslagbalken en het vernieuwen van het bovendek, werd doorgegaan. Eenige bruggen werden opnieuw geverfd. Havens en Grachten. Uit de verschillende havens werden 4500 M3. grond gebaggerd, welke grond ter ophooging op het Vischpoortplein werd geperst. Deze grond werd hoofd zakelijk gebaggerd uit het Zuiderhavenkanaal. Voor

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 41