72 ringen in de Kijfsdijken behandeld. Op den Over- marsch werden de uitwateringen over eene lengte van 850 meter opgegraven en verruimd, waardoor eene betere afwatering van de lage landen werd verkregen. De Oekenschebeek en de waterleiding over de uiter waarden werd over eene lengte van 1650 M. opnieuw uitgediept. Een gedeelte der Polbeek, gelegen tusschen de Oost- en Noordveenschebrug, werd over eene lengte van 1600 M. en de laak of uitwatering over de Marsch- weiden over eene lengte van 800 M. uitgediept en verbreed. Ook werden hier de taluds opgezet, het geen in verband stond met de verbetering van de landerijen op de Marsch, langs de uitwatering gelegen. De overige beken werden twee-, enkele zelfs drie maal gesneden en schoongemaakt, waardoor een ge regelde afwatering ook van de daarboven gelegen landerijen verzekerd bleef. De uitgegraven grond, welke niet noodig was voor het invullen der taluds, werd over het lage land ver deeld en verwerkt. Het gedeelte Voorstondenschebeek langs de lijn der Hollandsche spoor en daarbij in onderhoud, werd over eene lengte van 300 M. uitgediept, waardoor eene betere afwatering van de weilanden, aan de Baankstraat gelegen, werd verkregen. De onderhoudskosten hebben bedragen f 1250,47. Sluizen en Stuwen. Deze zijn de volgende: 1. de Hoendernestersluis in de Vliegendijk. 73 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering van de Oekensche beek. 3. de sluis met pompkelder voor de bemaling der Lage Waarden. 4. de sluis op de Marsch in de Hel. 5. de twee sluizen in de Binnengracht. 6. het sluisje of de waterkeerende duiker in de kade langs de Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch. 7. het sluisje in de Berkelwandeling en de water keerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin van Wigman, dienende tot spuiïng der gracht om het Ziekenhuis. 8. de stuw tusschen Berkel en Hoofdgracht, achter school H. 9. de waterkeerende duiker in de Noorderhaven straat voor den Coenensparkvijver. 10. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de acht duikers met afsluitingen en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den Warnsveldschen weg, van de gronden op het Galilée, van de gracht om de Begraafplaats en van de weide „de Kleine Koppelen." 11. de 5 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob Damsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek en de Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. 12. het sluisje in den zomerdijk aan den Emmerikschen weg in gemeenschap met Henny c.s. 13. de stuw (rooster) in het riool achter het Gasthuis

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 38