70 2. de Marschwegen. 3. de weg naar Helbergen tot de brug over de Beek. 4. de Zwarte weg, van de Vijfmorgenstraat over het Hooge West naar den Vierakkerweg. 5. de afweg naar de Waarden, van den Kanonsdijk tot aan de Losplaats. 6. de weg naar de „Smeerkamp" tot aan de ge meentegrens. 7. de weg naar de oude mestplaats. 8. de weg langs de touwbaan in de Hoven. De verschillende wegen werden met de daarvoor toegestane gelden zoo goed mogelijk onderhouden. In het afgeloopen jaar bleek, bij gebrek aan vol doend onderhoudsmateriaal dat van geen stoomwals gebruik gemaakt kon worden. Verwezen mag in deze worden naar den verlengden Coehoornsingel, Rozenhoflaan, Graaf-Ottosingel, enz. waar de onderlaag van de verharding reeds op meer dere plaatsen bloot komt te liggen. Voor het onderhoud der puin- en sintelwegen werd geregeld zorg gedragen. Deze verkeeren in goeden toestand. De weg over Helbergen en de melkweg naar de Ossenwaarden, twee van de drukste uitwegen, vor derden nog al onderhoud en verharding. De verhar ding daarvoor bestond uit geklopte klinkerpuin, waar over sintels werden gestort. Voor beide genoemde wegen waren noodig 70 M3. geklopte klinkerpuin en 120 M3. sintels. Het puin werd verkregen van de stortplaats en de sintels van de Gasfabriek. De overige wegen werden in hoofdzaak onderhouden met sintels. 71 In het geheel waren daarvoor noodig 325 M3. sintels en voor enkele lage wegen 40 M3. steenpuin. De onderhoudskosten hebben bedragen f 397,25. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. De Berkel van de brug in den Coehoornsingel door de stad tot aan den IJssel, werd naar behooren schoon- gehouden. De spuiïng kon zoodanig geschieden, dat geen klachten over vervuiling of hinderlijke stank in kwamen. Jammer blijft het intusschen, dat het beneden- pand van de Berkel tusschen Marschpoortbrug en IJsselkade door eenige neringdoenden steeds gebezigd wordt tot het inwerpen van oud verpakkingsmateriaal, als manden, stroo, enz. De waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst „Landerijen" zijn de volgende: De Oude IJssel, de Voorstondenschebeek, de Hoen- dernesterbeekde Oekensc'nebeek, de Polbeek, de Onderlaatsche laak of Warkenschebeek, de Vierakkersche laak, de Leestenschebeek, de Helbergerbeek, de Water leiding of Laak over de Marsch en die over de Uiter waarden en de laken en uitwateringen buiten de Voor malige Lare-, Spittaal- en Nieuwstadspoorten. Zij ver keeren over het algemeen in goeden toestand. De Voorstondenschebeek werd over eene lengte van 960 M. uitgediept en waar noodig verbreed. Evenzoo werden de daarmede in verbinding staande uitwate-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 37