64 Bij Raadsbesluit van 24 September 1913 werd aan de Afdeeling Zutphen van de Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, van 1 Octo ber 1913 tot 1 April 1914 gedurende 4 dagen in de week van 6 tot 9 uur des namiddags, een lokaal van school B/C in gebruik gegeven. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 4 Februari 1913, le Afd., no. 497, werd aan het Neder landsche Roode Kruis Comité voor Zutphen en om geving, gedurende drie avonden in de week van 8,30 tot 10 uur de militiezaal in gebruik gegeven tot het houden van een cursus in verbandleer. Pompen. Deze zijn de navolgende: 1 in de Waterstraat, 1 in de Kuiperstraat, 1 aan de Zaadmarkt, 1 aan de Houtmarkt, 2 aan de Groenmarkt, 1 in de Vaaltstraat, 1 in de Broederen Kerkstraat, 1 in de Heukestraat, 1 in de Bakkerstraat, 1 in de Kreynckstraat, 1 aan de Nieuwstad, 2 in de Laarstraat, 1 in de Schoolstraat in de Hoven. Verder 5 standpijpen op de waterleiding, te weten: 2 in de Laarstraat, 65 1 op het Vischpoortplein, 1 aan de Noorderhaven, 1 aan de IJsselkade. De pompen werden voor zooveel noodig hersteld en geverfd. Straten, pleinen en riolen. Behalve het meest noodzakelijke onderhoudswerk, bestaande in het lichten van verzakte bestratingen boven sleuven van gas- en waterleiding, riolen, telefoon- of telegraafkabels, en het opbreken en weder dichten van de bestrating op diverse punten langs de tram lijnen, ondergingen de bestratingen Martinetsingel hoek IJsselkade, Noorderhaven, Melatensteeg, Ijzen- doornstraat en Halvemaanstraat, belangrijke verbete ringen. Ook werd naar aanleiding van een adres van eige naars van aan de Korte Hofstraat en Turfstraat gelegen woningen bij Raadsbesluit van 7 April 1913 besloten tot den aanleg van doorloopende tegeltrottoirs ter plaatse, in de als gemeentelijk eigendom erkende stoepen. Door het aanbrengen van deze trottoirs wordt ontegenzeggelijk het verkeer in de genoemde straten gebaat, terwijl de straten een beter aspect verkregen. Een groote verbetering onderging ook het voetpad langs de Rozengracht. Dit grintpad dat bij regenachtig weer moeilijk begaanbaar was, werd met tegels, aan sluitende aan de bestaande trottoirbanden, geplaveid. In de Eerste Pofferdijkdwarsstraat werd een gedeelte van het klinkerpad langs de huizen aangelegd, terwijl

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 34