62 13. de Hoogere Burgerschool en de Burgeravondschool, met portierswoning in de Waterstraat. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende clavigers woning. De voorbereidende maatregelen voor de wijzigingen in de verschillende O. L. scholen aan te brengen, in gevolge Kon. Besluit van 15 Juni 1912, ondervonden om verschillende redenen zooveel vertraging, dat het on mogelijk bleek deze in het jaar 1913 uit te voeren. In verband met het schrijven van den Schoolop ziener in het District Zutphen, d. d. 28 Juni 1913, werden de voorloopige maatregelen voor den verbouw getroffen, terwijl de uitvoering der werkzaamheden zal plaats hebben in de zomervacantie van 1914. In ver band met dezen noodzakelijken verbouw werd de verandering van de privaten van school B/C uitgesteld en zijn deze werken in het bestek voor de verbetering van de verschillende scholen opgenomen. In het gebouw van de Hoogere Burgerschool werden in het afgeloopen jaar opnieuw eenige lokaalvloeren vernieuwd, terwijl de gangvloer van bremertegels werd vervangen door een granito vloer. Een gedeelte van het dak aan het binnenplat werd vernieuwd. Het bestaande privaat, behoorende bij de conciërge woning, dat van uit de gang van het hoofdgebouw moet worden bereikt, werd als watercloset ingericht. Voor de uitbreiding van de Ambachtsschool op het Hoornwerk werd een gedeelte bouwterrein, bij besluit van den Raad van 16 October 1908 (gewijzigd door vergrooting bij Raadsbesluit van 17 63 Februari 1913) daarvoor gereserveerd, beschikbaar gesteld. Een gevolg van deze uitbreiding was, het besluit van den Raad, om de Burgeravondschool en de Gemeentelijke Teekenschool naar het gebouw van de Ambachtsschool te verplaatsen, door welke ver plaatsing in de Hoogere Burgerschool ruimte beschik baar kwam voor gewenscht wordende verbeteringen. Op de begrooting 1914 werd dan ook een bedrag toegestaan, groot f 3450,— voor het verrichten van eenige verbouwingen aan het gebouw. Nog werd in de Raadsvergadering van 17 November 1913 een crediet toegestaan voor het meubelen van de lokalen in de Ambachtsschool, ten behoeve van de over te plaatsen Burgeravondschool en Gemeentelijke teekenschool. In het gymnasium werd het cocostapijt in de leeraars kamer vervangen door linoleumzeil, terwijl in de kamer van den rector nieuwe overgordijnen werden aange bracht. Bij Raadsbesluit van 31 October 1913, no. 455, werd aan het Bestuur der Afdeeling Zutphen van de Ned. Onderwijzers Propagandaclub voor drankbestrij ding het medegebruik van een leslokaal in school B/C gegeven, voor den Zaterdagavond van 6l/2 tot 8 uur, van 25 October 1913 tot April 1914. Bij Raadsbesluit van 17 Februari 1913 werd het Raadsbesluit van 4 November 1912 zoodanig gewijzigd, dat tot April 1913 gedurende drie avonden in de week door de Afdeeling Zutphen en omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde gebruik mocht worden gemaakt van een lokaal van school B/C.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 33