60 huur op 31 December 1913, werd het vrijkomende land bij de gemeentelijke kweekerij gevoegd; dit ter rein is thans voor het aanplanten van jonge boomen in gebruik. De boomkweekerij op de Linie van Hooff werd in verband hiermede ontruimd en verpacht aan H. J. Westendorp. Torens. R. C. Kerktoren. Uit den aard der zaak kan, onder verwijzing naar het gemeenteverslag over 1905, pag. 46, omtrent dezen toren, waaraan geen buitengewone on derhoudswerken hebben plaats gehad, niet anders worden vermeld, dan dat de toestand zeker niet beter is dan werd vermeld in het gemeenteverslag over 1912. Wijnhuistoren. Onderhandelingen, gevoerd over de herstelling van het carrillon, waarvoor op de begroo ting 1913 f 1500,werd toegestaan, konden, tenge volge van drukke werkzaamheden van eenige fabrikan ten van torenuurwerken, niet leiden tot herstelling van hetzelve in 1913. Een voorloopig contract werd opgemaakt met de Firma Eysbouts te Asten, waarbij deze Firma zich verbindt de werkzaamheden uit te voeren in de maanden Juli tot September 1914, waarom den Raad zal worden verzocht goed te vinden dat de voor den dienst 1913 voor deze herstelling toege stane gelden op den dienst 1914 worden overge schreven. De herstelling van het metselwerk van den toren vorderde slecht. Noodzakelijk werd het geacht de touwen van den om den toren staanden steiger te ver- 61 vangen door kettingklemmen. Waar in Januari 1913 een crediet voor herstelling van dit metselwerk werd aangevraagd groot f 3500,— doch eerst door den Raad in zijn vergadering van 20 October 1913 hiervoor f 1000,- werd toegestaan, teneinde een gedeelte van de ge- wenschte herstelling te doen uitvoeren, was het gun stige tijdstip voor deze herstelling verloopen, en zal het dus noodig zijn dat ook deze f 1000,naar den dienst 1914 worden overgebracht. Het is van zelf sprekend, dat met deze f 1000,— slechts een klein gedeelte van de restauratie kan worden uitgevoerd. De bliksemafleiders op de drie torens werden één maal beproefd en in goeden toestand bevonden. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. De Bewaarschool op den Paardenwal. 2. De Bewaarschool in de Hoven, met woning voor de onderwijzeres. 3. School A, hoek Lombardsteeg en Oude Wand. 4. School BIC aan de Gasthuisstraat. 5. School D aan den Tadamasingel. 6. School E in de Polsbroek. 7. School F in de Hoven. 8. School O in de Waterstraat. 9. School H aan den Louise Singel. 10. School I aan de David-Evekinkstraat. 11. De Gymnastiekschool aan het Broederen Kerkplein. 12. De lokalen voor de rijksnormaallessen boven school G in de Waterstraat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 32