58 meester en Wethouders van 17 Januari 1913 geen huistelephoon werd aangelegd. De looden dakgoot aan de zijde van de Lange Hof straat werd door een zinken goot vervangen, de tocht- ramen werden geverfd, terwijl op de vestibule voor de raadzaal, ten einde een goede afsluiting van het daarop aanwezige materieel te verkrijgen, een latten hekwerk werd geplaatst. Van het gebouw waarin militiezaal, enz. (woning van den tweeden bode) werd de zinken goot aan den westelijken zijgevel vernieuwd. Het bouwvallige gewelf in den stadstimmerwinkel aan het Kerkhof werd uitgebroken en door het verlagen van den vloer werd de winkelhoogte zoodanig vergroot dat de meest voorkomende houtsoorten op een hang- zolder, dicht bij de hand, in voorraad gehouden kunnen worden, terwijl ter vervanging van de gebrekkige privaatinrichting op de achter het magazijn gelegen open plaats, eene nieuwe gelegenheid werd gebouwd. In verband hiermede moest het privaat van de achter gelegen dienstwoning worden verplaatst. In het politiebureau werden de privaten en het urinoir vervangen door waterclosets, waarvoor eene nieuwe beerput moest worden geplaatst. Van den ingang tot de brandspuiten in de Hoven, werden de twee deuren met middenstijl vervangen door één opschuifbare deur, waardoor het uitrijden der spuiten zeer werd vergemakkelijkt. De bij Raadsbesluit van 8 October 1912, no. 384 aan de Gemeente in eigendom overgegane woningen van de Spaarkas op den hoek PolsbroekLievenheer- 59 steeg werden geamoveerd, op het vrijkomende terrein werd een overdekte kinderspeelbak gemaakt en het ter rein rondom den bak geheel bestraat, terwijl langs de aangelegen particuliere perceelen heesters werden ge plant, beschermd door draadafrastering. Aan den Buitensingel werd een gebouwtje gesticht ten gebruike van den gemeentelijken ontsmettingsdienst. Het terrein hiervoor werd opgehoogd en een nieuwe rioleering gelegd ter lengte van 100 M. Aan de bergplaats voor ontsmettingsmateriaal aan de Rosmolensteeg werd een andere bestemming gegeven; zij werd ingericht tot tijdelijke woning voor die gezinnen, wier éénkamerwoningen worden ontsmet. In de kweekerij aan den Buitensingel werd ter plaatse waar vroeger een oude kas en een loods stonden, een nieuwe kas gebouwd, terwijl een af zonderlijke bergloods, waarin ook ondergebracht kun nen worden de gereedschappen, in gebruik bij de plantsoenen, als handwagens, sproeiwagens, waterton, grasmachines, enz., werd gebouwd. In deze loods worden gedurende den winter ook de dekramen van de kassen en de bloempotten opgeborgen, terwijl tevens betere ruimte werd verkregen om gedurende de winter maanden het personeel, met het uitzoeken en schoon maken van bollen, het maken van rietmatten e. d. be last, tijdens de avonduren in een dichte werkplaats werkzaam te houden. Ingevolge Raadsbesluit van 4 November 1912, no. 433, werd de huur van het bij H. J. Westendorp in pacht zijnde gedeelte gemeentegrond aan den Buiten singel niet weder verhuurd. Bij het eindigen van de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 31