54 De ondergrond werd met kipwagens over spoor naar de lage aan te hoogen terreinen vervoerd. De opgehoogde terreinen werden eveneens voorzien van een laag humusrijken grond, verkregen door het uit graven van de lage gedeelten. De uitgegraven grond en de zeden werden over den aangestooten grond ver deeld. Door deze wijze van werken, werden zoowel de hooge als de lage gronden veel verbeterd. De gemiddelde ophooging van de lage terreinen bedroeg 32 c.M. De totale oppervlakte van de ver beterde gronden in blokken 25, 26 en 32 bedraagt 4.23.60 H.A. Indien het werk tijdig klaar komt, ligt het in de bedoeling, de bewerkte gronden met haver, gras en klaverzaden te bezaaien. De totale kosten zullen waarschijnlijk bedragen f 1852,75, waaronder een bedrag van f 50,voor het maken van 4 nieuwe drinkplaatsen. De opbrengst van de verbeterde gronden op de Marsch was uitstekend. De uitgaven aan grondwerk hebben bedragen f 2460,—. Het omploegen, bemesten, bezaaien en walsen, met bijkomende werken, vorderde een uitgave van f 195,—, zoodat in totaal dus f 2655,— is besteed. De opbrengst aan hooi bedroeg voor een waarde van ongeveer f295,— minder dan in 1912. Daarentegen was de opbrengst aan haver f 344,—, zoodat het eerste jaar nog een zuivere meerdere opbrengst werd ver kregen van f 49,— of ongeveer 2°/.. Het laat zich echter aanzien dat het volgende jaar de meerdere opbrengst minstens 8% zal bedragen. 55 B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren 1. Het Gemeentehuis. 2. Het Kantoorgebouw Lange Hofstraat No. 3, waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken, b. gemeentereiniging, c. gemeentelanderijen, d. controle belastingen. 3. De woning van den concierge van het gemeen tehuis aan het Kerkhof. 4. Het gebouw aan het Kerkhof, bevattende de militie zaal, tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen, het consultatielokaal van den gemeentegeneesheer en de woning van den twee den bode. 5. De Boterhal met bijbehoorend waaggebouw. 6. De Vischmarkt. 7. De Veemarkt aan de Havenstraat. 8. Het Wijnhuis, waarin beneden het bureau van Politie met de wachtkamers en de arrestantenlo kalen, alsmede het bureau der Zutphensche Tele foon Maatschappij en op de eerste verdieping de lokalen van de Graafschapsche Oudheidkamer. 9. De Waag onder den Wijnhuistoren. 10. De Politiewachtpost in de Hoven. 11. De Politiewachtpost aan den Deventerweg. 12. De acht bergplaatsen voor brandbluschmiddelen, als: a. een in de Hoven,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 29