34 kosteloos in gebruik bij de Commissie voor de kindervoeding. 8. het gebouw aan het Kerkhof, beneden verhuurd aan het Rijk ten behoeve van den Raad van Beroep voor de Ongevallenwet, voor f 400. per jaar. 9. De kazerne „Burgerweeshuis" aan het Rijkenhage, thans onverhuurd. 10. de overdekte longeerplaats op de Veemarkt, in gebruik gegeven aan de Provinciale Regelings- Commissie voor de Paardenfokkerij in Gelderland, voor f 50.voor elke keuring. 11. het huis aan de Pelikaanstraat, waarvan de boven woning tot 31 Juli 1914 is verhuurd aan E. Meyer, tegen f 190.— per jaar. 12. de bad- en zweminrichting bovenstrooms in de rivier „de IJssel". 13. de badinrichting bovenstrooms in de rivier „den IJssel". 14. de bad- en zweminrichting in de gracht langs den Graaf Otto Singel. Het voormalige Weeshuis aan het Rijkenhage bleef ondanks aangewende pogingen om het te verhuren, ongebruikt. De woning aan het Oude Wand no. 20, verhuurd aan H. Woudstra, werd ingevolge Raadsbesluit van 8 Juli 1913, no. 251 op nieuw aan den tegenwoordigen huurder voor f 300.— per jaar verhuurd met opzeg ging per twee maand. De overdekte longeerplaats op de Veemarkt werd driemaal gebruikt door de Provinciale Regelingscom- 35 missie voor de paardenfokkerij tot het houden van keuringen. De huur van het huis in de Pelikaanstraat no. 24, bewoond door E. Meijer, werd bij besluit van Burge meester en Wethouders van 14 Januari 1913, leAfd no. 205, opgezegd, ten einde aan bedoeld pand in den loop van het jaar 1914 de gewenschte veranderingen ten behoeve van straatverbetering ter plaatse te kun nen aanbrengen. De bad- en zweminrichting op de rivier boven strooms onderging een groote wijziging. De houten onderbouw van het bad en de drijftonnen, die jaar lijks een belangrijke uitgaaf vorderden voor gewoon onderhoud, terwijl het toch steeds een gevaar bleef deze inrichting op stroom te brengen, werd vervangen door een gekoppeld raamwerk dragende op vier pon tons van gewapend beton. Hierdoor werd zoo'n draag vermogen van de inrichting verkregen, dat zinken, tengevolge van overbelasting bij druk gebruik, geheel uitgesloten is, een omstandigheid, waarmede met den ouden onderbouw steeds rekening moest worden ge houden. Ook de bovenbouw werd vernieuwd. De badinrichting bovenstrooms verkeert in zoodanigen toestand, dat het voor het afgeloopen seizoen een punt van ernstige overweging uitmaakte of deze inrichting nog op stroom gebracht kon worden, en zoo ja, of met het oog op de veiligheid voor de gebruikers, ingebruikneming zou kunnen worden verantwoord. De bad- en zweminrichting aan den Graaf Otto Singel werd tijdens laag buitenwater geheel droogge legd en schoongemaakt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 19