Bijlage N. 8 April 104 M3. Mei 529 Juni 515 Juli 845 Augustus 108 September 146 October 26 November 18 December 12 Totaal 2303 M3. Graswieden. Het wegmaken van het onkruid in straten en pleinen geschiedt nog steeds door grasdoodend vocht. Hierbij kan opgemerkt worden, dat elk jaar minder van dit middel gebruikt wordt, omdat op de behandelde plaatsen weinig of in het geheel geen gras meer Sneeuwruimen. Op den 12en Januari viel veel sneeuw, zoodat met 127 extra losse arbeiders geruimd werd. Er werden met minder dan 1435 karren sneeuw vervoerd door losse voerlieden. Dit vervoer heeft vrij snel en regel matig plaats door het daarop toegepaste controle systeem, dat op de volgende wijze is geregeld. Op de plaats waar de sneeuw wordt opgeladen staat een vertrouwde werkman met kaarten. Voor eiken goed geladen kar geeft hij den voerman een Bijlage N. 9 kaart, welke op de plaats, waar de sneeuw gestort moet worden, door een werkman wordt afgestempeld. Voor elke gestempelde kaart ontvangt de voerman later 15 cent. Zoodoende heeft men het in de hand de sneeuw goed te laten opruimen en op de gewenschte plaats te laten storten terwijl het vervoer snel geschiedt omdat de voerlieden trachten zooveel mogelijk kaarten te bekomen. Er werd voor dezen sneeuwval f 536,091/2 uitgegeven, tegen f 90,85 in 1912. Putscheppen. Met de drie ijzeren modderwagens wordt op afdoende wijze in het schoonhouden der straatkolken voorzien. Klachten werden niet vernomen en de verstoppingen, of andere herstellingen, werden ten spoedigste door de zorg van Gemeentewerken hersteld. Ophalen van slachtafval. Het vervoer van het slachtafval, dat thans door het in gebruik nemen van ijzeren wisseltonnen, die met een met gummirand sluitenden deksel luchtdicht zijn gesloten, reukeloos kan plaats hebben, blijkt nu vrij goed te zijn. Door een in 1911 door de Gezondheidscom missie ingesteld onderzoek bleek echter, dat wel meer dere slagers van deze tonnen gebruik zouden willen maken, mits zij maar wat grooter waren. In het afgeloopen jaar werden 10 groote tonnen aangeschaft, waarvan door enkele reeds aangesloten )J t) t) f) f) V

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 194