Bijlage N. 2 Dit personeel wordt telkens naar behoefte met losse arbeiders aangevuld. De werkzaamheden worden voortdurend met ijver door het personeel verricht. Dit jaar behoefde dan ook geen enkele straf te worden opgelegd. Door langdurige ongesteldheid van twee werklieden, was de post voor uitkeering volgens het werklieden reglement weder niet toereikend. Er werd volgens bedoeld reglement uitgekeerd voor verlofdagen f 212 42 vrij wegens familie-omstandigheden - 19,25 ziekte en ongevallen 1549,52!/0 Totaal f 1781,191/a. Aan de werklieden werden dit jaar weder verstrekt: twee blauwe kielen en broeken, een winterjekker, een pet en twee linnen slooven; aan enkele bovendien nog wanten en klomplaarzen. Vooral in de minder gunstige jaargetijden blijkt telkens, dat het verschaffen van kleeding zeer nuttig is; bij slecht weer moet bij dezen dienst dikwijls de meeste arbeid verricht worden, waarbij de werklieden vaak doornat worden, zoodat het bezit van de ge- wenschte dienstkleeding dan eerst recht noodig blijkt. De kleederen der werklieden zijn bij dezen dienst aan groote slijtage onderhevig en komen met de vuilste stoffen in aanraking, zoodat het noodzakelijk is, dat zij goed onderhouden en gereinigd worden. Dit kan echter alleen dan afdoende verkregen worden, wanneer die kleederen van gemeentewege worden Bijlage N. 3 verstrekt. Het dragen van dienstkleeding doet den werklieden bovendien veel beter de verplichting ge voelen, zich in dienst der Gemeente behoorlijk te ge dragen en de te verrichten werkzaamheden goed uit te voeren. Inrichtingen. In den toestand der gebouwen kwam geen verande ring. Voor hooi en wagens wordt in 1914 een betere bergruimte op de mestbergplaats aangebracht. Materiaal. Kon het vorig jaar met genoegen gewag gemaakt worden van het nut en het voordeel, om de verschillende ijzerreparaties, alsmede het hoefbeslag der paarden door een eigen smid op de mestbergplaats te kunnen doen uitvoeren, thans wordt ook het schilderen van het materieel door een eigen schilder verricht. Tot nog toe geschiedde dit schilderen door de verschillende werklieden der Reiniging en het behoeft geen betoog, dat, nu dit door een vakman wordt gedaan, het doel, n.l. het door goed schilderen voorkomen van spoedige slijtage, veel meer bereikt wordt. Aan het einde van het jaar bestond het rollend materiaal uit 4 vierwielige vuilniswagens, met zelfsluitende kleppen, 5 ijzeren tonnenwagens, 1 veegmachine, 3 vierwielige modderwagens,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 191