Bijlage M. 48 De centrifugaalpompen blijven goed voldoen. Even als in het vorige jaar was, het bij het overgaan van het eene filter op het andere, noodig enkele uren extra met de centrifugaalpomp filter te pompen. De centri fugaalpompen brachten meer water op, dan door de machines naar de stad gepompt kon worden, zoodat tegen 51741/2 uur pompen naar de stad, slechts ge durende 4958 uur op de filters werd gepompt. De firma J. Doorgeest te Amsterdam bleef belast met het schoonmaken der ketels. De benoodigde brandstof werd betrokken van de Gasfabriek. Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden, op tijd schoongemaakt en van nieuw filtermateriaal voorzien. Het waterverlies was iets hooger dan vorig jaar, en was het grootst op filter No. II. De versterking van de scheidingsmuren hield zich goed. Zooals in het vorige verslag reeds is medegedeeld, werd het water uit de nieuwe putten, welke door den Heer A. J. Stoel Jr. te Haarlem werden gemaakt, goed gekeurd en werd daarna de benoodigde leiding gelegd en op de bestaande aangesloten. Niettegenstaande de nieuwe putten de beschikbare hoeveelheid water zeer vergrooten, is gebleken, dat het toevloeien naar de hevelput te langzaam gaat, zoodat de centrifugaalpompen niet steeds volle kracht kunnen loopen. Het blijft daarom gewenscht om de centrifugaalpompen lager te plaatsen en dan of de Bijlage M. 49 hevelput eenige meters dieper te maken, öf de pompen direct op de hevelleiding aan te sluiten. Wijzigingen hierin zullen echter uitgesteld worden tot een beslissing kan genomen worden omtrent de machines. Terrein. Het terrein wordt in goeden staat gehouden. Drogenapstoren en reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. De toren zal volgend jaar uitwendig geverfd worden. Met het uit wendig schoonmaken van het reservoir werd voortge gaan, wanneer de overige werkzaamheden zulks toe lieten. De waterstandsaanwijzer werkte vrij goed; de ge leidingsdraden moesten echter eenige malen hersteld worden. Buizennet, Brandkranen en Afsluiters. Het buizennet verkeert in goeden staat. Lekkages van eenige beteekenis kwamen behalve één op de Tadamasingel, waar de buis door een boomwortel werd gebroken, niet voor. Waar zulks noodig was werd geregeld gespuid. De brandkranen en afsluiters werden alle goed na gezien en in orde gehouden. Van een drietal brand kranen werd door personeel van andere diensten een spindel stuk gedraaid. Uitbreiding had niet plaats.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 182