Bijlage M. 46 de bepalingen der Verordening, opgenomen in Gem. Blad No. 201, de onder 11 genoemde onder die van Gem. blad No. 199. Voor de werkzaamheden aan de filters, enz. werden losse werklieden in dienst genomen, terwijl ook in dezen zomer, tijdens het groote waterverbruik, gedurende meerdere weken een losse arbeider dienst deed als hulpstoker. Op 31 December 1913 waren ten laste der Water leiding de volgende pensioenen: a. die, welke geregeld zijn bij verordening, opge nomen in Gem. Blad No. 204 f 136,04 voor J. A. Dijkland, gewezen Adj. boekhouder, besluit Burgemeester en Wethouders 14 Nov. 1911. f 431,— voor P. van der Sman, gewezen fitter, besluit Burgemeester en Wethouders 23 October 1912. b. die, welke geregeld zijn bij Verordening, opgeno men in Gem. Blad. No. 205 f 300,— voor Wed. M. Spaanderman, besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 21 September 1909. In verband met de bepalingen van het Werklieden- reglement (Gem. Blad No. 199) is in den loop van dit jaar uitbetaald: f 22,50 ingevolge art. 31 (loon op feestdagen niet vallende op Zondagen) 1 gi 32 (uitkeering bij ziekte) _J_ 37 verzuim) „11,50 38 verlof) Totaal f 35,91 Eén werkman verzuimde wegens ziekte één dag. Straffen werden niet toegepast. Bijlage M. 47 Toestand der inrichting. Gebouwen aan het pompstation. De woningen werden uitwendig geverfd, nadat het houtwerk van enkele ramen in orde was gebracht. Overigens had het gewone onderhoud plaats. Stoomwerktuigen en ketels. Met het oog op mogelijke wijziging in de opvoer- werktuigen van het water had in dit jaar alleen het gewone onderhoud aan de stoomwerktuigen plaats. In het begin van 1914 zal echter één machine grondig nagezien en gerepareerd moeten worden, teneinde in den druksten tijd voor een goede werking gewaarborgd te zijn. Aangezien van de Gasfabriek niet zooveel bries be trokken kon worden als het vorige jaar en pogingen aangewend om van andere fabrieken bries te verkrijgen faalden, werd bijna het geheele jaar met twee ketels gewerkt, waardoor veel kalmer gestookt kon worden en niet zooveel steenkolen noodig waren. Een middel om het stoomverbruik te verminderen werd niet ge vonden. Een afdoende wijziging blijft noodig, in de eerste plaats met het oog op het hooge stoomverbruik, in de tweede plaats met het oog op de geringe capaciteit der machines. In dit jaar moest nog gedurende 144l/4 uur met de beide machines naar de stad gepompt worden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 181