Bijlage M. 14 Oven No. I had op het oogenblik, dat met ver nieuwen werd begonnen 724 vuurdagen en kwam in 1913 niet weer in gebruik. IV. Cokesgasinrichting. Hiermede werd het geheele jaar gewerkt. De blowers werden afwisselend gebruikt en werkten evenals het toestel uitstekend. Waarschijnlijk zal de voering van vuurvasten steen in het volgend jaar ver nieuwd moeten worden. V. Condensatie en Zuivering. De condensatie- en zuiveringtoestellen werden, voor zooverre daarvan dubbele toestellen aanwezig zijn, af wisselend gebruikt. Zij verkeeren in goeden staat. Het gas kon steeds voldoende gekoeld en gezuiverd worden. Nieuwe zuiveringsmassa werd aangekocht en de oude gedeeltelijk verkocht. De in het vorig jaar aangebrachte inrichting om de lucht uit de nieuw gevulde kisten te verwijderen blijft goed voldoen. VI. Kolenlosinrichting. De geheele inrichting werd behoorlijk onderhouden. De weeginrichtingen werkten goed. VII. Stoomketels. Het stoken met cokes en bries blijft goed voldoen. De eerste maanden werd nog zeer veel last ondervonden van het hooge slakkengehalte der Duitsche kolen. Bijlage M. 15 De ketels met toebehooren verkeeren in goeden staat. De firma J. Doorgeest te Amsterdam bleef met het schoonmaken ervan belast. VIII. Electrische Inrichting. De stoomwerktuigen en dynamo's werden afwis selend gebruikt. Deze en de accumulatorenbatterij blijven goed voldoen. Het olieverbruik voor de smering van de schuiven bleef nog even groot. Voortdurend werd zorg ge dragen, dat de temperatuur in de schuifkast niet boven 20O> C. stijgt. De schuif schijnt niet meer af te slijten. Het aantal motoren bedroeg 9 met 70.3 P.K. De motor van 2 P.K. van de oude cokeszeef werd in orde gemaakt en voorloopig opgeborgen. Stoornis in de werking der motoren kwam niet voor. Het toezicht over deze afdeeling bleef opgedragen aan het „Bureau voor werktuigkundige en electrotech- nische adviezen" te 's Gravenhage. IX. Sulfaatfabriek. De spiraal van compositie in den voorwarmer blijft goed voldoen. Verlies van water had niet meer plaats. De na-saturator bleef goed werken. De looden klok werd gerepareerd, doch zal in het volgende jaar door een nieuwe vervangen moeten worden. In den afvoer der afgassen kwam geen verandering en kwamen in de leiding hiervoor weinig verstoppin gen voor.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 165