26 Archief. Aan verschillende personen werden door den tijde- lijken assistent inlichtingen uit het archief verstrekt. Het archief kreeg in 1913 geene aanwinsten. De bibliotheek werd vermeerderd met de volgende ge schenken 1. De in dit jaar verschenen werken der Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam. (Van die Akademie). 2. J. O. van Hasselt, Bruiloftszang ter eere van den heer Barthold Wenthold, burgemeester der stad Zutphen en Martha Dorville. Zutphen, 1725. 3. Petrus Dreux, Oratio pro gymnasiis inlustribus, et de eorum in republica litteraria utilitate, ac necessitate. Zutphen, 1772. 4. Petrus Bondam, Oratio inauguralis de linguae Graecae cognitione jurisconsulto necessaria. Zut phen, 1754. (De nummers 2, 3 en 4 zijn een geschenk van den heer J. F. van Someren, bibliothecaris der Rijksuniversiteits-bibliotheek te Utrecht). 5. Verslag van den Staat der Sterrenwacht te Leiden van 19 September 1910 tot 15 September 1912, uitgebracht door E. F. van de Sande Bakhuyzen. Leiden, 1913. (Van het bestuur der Sterrenwacht te Leiden). 6. W. O. Swaving, Catalogus van de Provinciale Bibliotheek van Zeeland. Middelburg, 1913. (Van heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland). 27 7. Verslag van het gemeente-archief te 's Gravenhage over 1912. (Van den Gemeente-archivaris te 's Gravenhage). 8. Dr. N. B. Tenhaeff, Diplomatische Studiën over Utrechtsche Oorkonden der Xe tot Xlle Eeuw. Utrecht, 1913. (Van den heer Dr. N. B. Tenhaeff te Utrecht. Bij de samenstelling van dit academisch proefschrift is ook gebruik gemaakt van gegevens uit het gemeente-archief). 9 J. W. Wijndelts, Het geslacht Op ten Noort. [Niet in den handel]. (Van den heer Jhr. L. P. D. Op ten Noort te Baarn. Bij de samenstelling van dit boek is ook gebruik gemaakt van gegevens uit het gemeente-archief). 10. J. Gimberg, Zutphen in 1813 (Overdruk uit „Historisch Gedenkboek der Herstelling van Neerlands Onafhankelijkheid in 1813", deel IV. (Van den heer J. Gimberg). 11. Lijst van Periodieken der Bibliotheek van het Koloniaal Instituut. Amsterdam, 1913. (Van het Koloniaal Instituut). 12. Dr. T. P. Sevensma, Catalogus der Handschriften, schenking Diederichs. 13. Catalogus van de Boeken en Tijdschriften, ge plaatst in de laboratoria voor physiologie en histologie. (De nummers 12 en 13 zijn een geschenk van den bibliothecaris der universiteit te Amsterdam).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 15