Bijlage K. 2 Leerlingen. Het aantal leerlingen der eerste klasse bedroeg 24, dat der tweede klasse 16. In beide klassen zat één toehoorder. Een leerling verliet wegens ziekte voor 't eind van den cursus de school. Bevorderd werden tot de tweede klasse 21 leerlin gen; niet bevorderd werden 2. Aan al de 16 leerlingen van de tweede klasse werd een diploma uitgereikt. Voor den Directeur, De Leeraar aan de Rijkslandbouw- winterschool, H. D. ZELDERS. Bijlage L. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen, over het jaar 1913. Aan het Museum werden, evenals het vorige jaar, verscheidene malen inlichtingen gevraagd over voor werpen of prenten; er gaat dus in dit opzicht meer om dan vroeger. Het getal bezoekers evenwel is niet grooter geworden, het totaal is 1651, waaronder 913 betalende, onder welke 96 buitenlanders, en 738 niet betalende. Leerlingen van verscheidene scholen be zochten met hun onderwijzer het Museum. Het getal ten geschenke of in bruikleen gegeven voorwerpen van allerlei aard, neemt in de laatste jaren toe; de aankoopen bepalen zich voornamelijk tot munten en prenten van stadsgezichten en gebouwen, zoodat deze verzameling langzamerhand omvangrijker beginnen te worden. De aanwinsten zijn nader om schreven in een hier achter gevoegde lijst, gerangschikt naar den aard der voorwerpen. Er werden dit jaar geen in bruikleen gegeven voorwerpen teruggevraagd. 10 tentoonstellingen zijn er gehouden; die van de firma Gerbrands uit Arnhem, schilderijen van moderne meesters, trok de meeste belangstelling. Van 1 Juli tot 8 September werd een tentoonstelling gehouden van historische prenten en kleine historische voorwerpen en van prenten van gebouwen, stadsge zichten enz. van Zutphen en de Graafschap, uit het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 152