Bijlage I. 12 Voor de le klasse werden aangenomen 20 leerlingen, gesplitst in 2 afdeelingen, IA met 10 leerlingen, IB met 10 leerlingen. Op 1 April 1913 zaten dus in de 3e klasse 7, in de 2e klasse 12, in de le klasse 20 leerlingen. In October werd in de 3e klasse geplaatst een leer ling, die in Januari wegens ziekte uit de 3e klasse vertrokken was. In December werd een leerling uit de 2de klasse geplaatst in de le examenklasse nuttige handwerken; uit de le klasse vertrok 1 leerling zonder reden en een wegens ziekte. 31 December 1913 zaten dus in de 3e klasse 8, in de 2e klasse 11 en in de le klasse 18 leerlingen. Het leerplan werd niet veranderd. De met April benoemde leerares voor de opleiding voor het examen fraaie handwerken (zie bij dezen cursus), mej. Mekking, gaf ook aan de leerlingen van dezen cursus les, n.l. 6 uur per week aan de 3e klasse en 4 uur per week aan de 2e klasse. f. Cursus ter opleiding voor het examen fraaie handwerken. Op de Januari-bestuursvergadering van 1913 werd besloten tot het instellen van een cursus ter opleiding voor het examen fraaie handwerken. Verscheidene malen reeds hadden meisjes te kennen gegeven graag voor 't examen te willen worden opgeleid; dezen meisjes was altijd geantwoord, dat deze examen-oplei ding aan de school niet bestond, zoodat zij öf hun Bijlage I. 13 plan opgaven, of zich naar Arnhem moesten begeven om opgeleid te worden. Het Bestuur was van oordeel, dat in dezen toestand verandering gebracht moest worden. Een oproeping werd geplaatst, en benoemd werd mej. H. J. T. Mek king te Leeuwarden, in 't bezit van de acten nuttige- en fraaie handwerken. Salaris f 800,— per jaar. Het schoolgeld werd vastgesteld op f 25,per jaar te zamen met het schoolgeld van den cursus ter opleiding voor het examen nuttige handwerken f 32,— per jaar. In Maart begaf zich mej. van Doorn met Mej. Mek king naar Utrecht, om naar de examens te luisteren. Het leerplan werd opgemaakt. Met April begonnen de lessen. Slechts twee leer lingen meldden zich aan, waarvan 1 tot September om verschillende technieken te leeren, en niet om voor 't examen te werken. De andere leerling verliet tus- schentijds de school wegens ziekte. Met September meldden zich nog aan 5 leerlingen; één er van wil reeds in April 1915 examen doen, één vertrok met November wegens drukke werkzaamheden voor 't examen nuttige handwerken, de beide anderen die voor 't examen werken zijn jonger en hebben meer tijd. De 5e werkt niet voor 't examen, maar bekwaamt zich in verschillend soort werk. g. Dienstbodencursus. Op 1 Januari 1913 waren op den morgencursus van den dienstbodencursus 19121913 9 leerlingen,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 145