Bijlage 1. 10 Voor den coupeuse cursus 1913—1914 die 1 Oc tober begon, werden 6 nieuwe leerlingen aangenomen. Daarbij werden geplaatst de 3 leerlingen van de examenopleiding Diploma B. Samen 9 leerlingen. Een nieuw leerplan werd opgemaakt. d. Tweejarige cursus ter opleiding voor het examen nuttige handwerken. In Januari 1913 zaten in de 2e klasse 8 leerlingen en in de le klasse 8 leerlingen. Van de 8 leerlingen uit de 2e klasse was 1 te jong om examen te doen, van de overige 7 konden slechts 4 toestemming krijgen om aan examen deel te nemen. Toch gingen alle 7 naar 't examen. Vijf slaagden, alle 7 vertrokken. Eén is geplaatst bij de keuringsafdeeling van een atelier voor afwerking van gebreide goederen. Twee geven les aan een lagere school. Een bleef op den cursus ter opleiding voor het examen leerares costuumnaaien, diploma B. Drie gingen naar huis. Met April vertrokken 2 leerlingen, die een werk kring in een winkel zochten. Zes werden bevorderd tot de 2e klasse, waarvan 1 voorwaardelijk. Deze vertrok in Juli wegens ziekte. Verder werden in de 2e klasse geplaatst de leerling, die te jong was om examen te doen, 1 leerling uit de 2e klasse en t uit de 3e klasse van den 3-jarigen cursus in nuttige- en fraaie handwerken. Voor de le klasse werden aangenomen 11 leerlingen, Bijlage I. 11 zoodat op 1 April 1913 in de 2e klasse 9 en in de le klasse 11 leerlingen waren. Uit de le klasse vertrokken met September 2 leer lingen, 1 wegens slechte oogen, 1 wegens verandering van woonplaats. In December werd er bij geplaatst 1 leerling uit de 2e klasse van den 3-jarigen cursus. Op 1 Dec. 1913 waren dus in de 2e klasse 8 en in de le klasse 10 leerlingen. e. Driejarige cursus in nuttige en fraaie handwerken. Op 1 Januari 1913 zaten in de 3e klasse 5 leerlingen, in de 2e klasse 8 en in de le klasse 21 leerlingen. Uit de 3e klasse vertrok 1 leerling wegens ziekte. Met April werd 1 leerling uit de 2e klasse in de 2e examenklasse geplaatst. Uit de le klasse vertrokken 2 leerlingen, die een betrekking aannamen als hulp in een winkel, terwijl met April 4 leerlingen uit de le klasse in de le examenklasse werden geplaatst. Met April vertrokken 4 leerlingen uit de 3e klasse met diploma. Een werd op de examenklasse nuttige- en fraaie handwerken geplaatst, 1 ging naar een kan toor, 1 bleef op den costuumcursus en één, die reeds vroeger einddiploma costuumnaaien had behaald, bleef op een atelier. Deze laatste bleef tevens nog een jaar op school tot 't uitvoeren van fraaie handwerken. Tot de 3e klasse werden bevorderd 7 leerlingen. Tot de 2e klasse werden bevorderd 12 leerlingen, niet bevorderd 3, die allen vertrokken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 144