2 80 Bijlage I. 6 Burgeravondschool en Gemeentelijke teekenschool in gebruik te worden genomen. der'ïieden. ^es*uur besloten om aan het verlangen van de ouders der leerlingen in het metselen te vol doen en het onderwijs ook des zomers te doen geven. Uitbreiding van leergangen, met name voor electrici- teit, blijft aan de orde; voor dezen cursus zou de vrijgekomen werkplaats der bankwerkers geschikt zijn. Het onderwijs in eerste hulp bij ongelukken, 't welk reeds een vorig jaar aan de oudste leerlingen door Dr. DE HAAS werd gegeven, is in dezen cursus voort gezet aan de nieuwe derde klasse. Het Rijk zal, te beginnen in 1914, voor dit onder wijs f 75,— bijdragen. Een 7-tal deelnemers volgden den in het najaar geopenden cursus voor gasfitters. Deze cursus wordt door den heer Directeur van de Gemeente-gasfabriek gegeven, waarvoor dezen den bijzonderen dank van het Bestuur heeft verdiend. Door ziekte van de heeren E. J. HUISKES en J. BARON, is het noodzakelijk geweest om geruimen tijd tijdelijk personeel in dienst te nemen. De tractementsregeling voor den directeur en de leeraren der Ambachtsschool, door den Minister van Binnenlandsche Zaken goedgekeurd bij missive van 20 Januari 1913, is 1 Januari 1913 in werking getreden. .Bijlage I. 7 II. Industrieschool voor Meisjes. Gedurende 1913 „erden lessen gegeven aan de leer- imgen van: U' of- f"6 k'assen van den 3-jarigen costuumcursus (diploma A). b- den cursus ter opleiding voor het examen leerares in dameskleedermaken (diploma B). c. den coupeuse cursus. d. den cursus ter opleiding voor het examen nuttige handwerken (2 klassen). e. de drie klassen van den 3-jarigen cursus in nut- tige en fraaie handwerken. den cursus Ier opleiding voor het examen fraaie handwerken. gden dienstbodencursus. h. den kahtcursus. a. 3-jarigen costuumcursus. °P 1 Januari 1913 waren in de 3e klasse 3 leerlingen hngen. 13 klasse 17Zl Kemn'f ,CS g6geven door mej. P aan de le klasse door mej. Feringa. Einde Juli 1913 vertrokken 3 leerlingen uit de 3e klasse met diploma, 1 leerling werd daarna geplaatst P den cursus ter opleiding voor het examen fraaie bevorde d 10 leerlingen, 1 werd „iet bevorderd, ter wijl 2 leerlingen uil de 2e klasse lusschentijds ver-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 142