Bijlage H. 2 Negen en veertig maal ontving de Commissie eene kennisgeving van den Heer Arrondissements-Schoolop- ziener, als bedoeld in 2 van art. 21 der Leerplichtwet Van de 49 opgeroepenen verschenen er 19. Zij, die met verschenen, werden schriftelijk gewaarschuwd en «n den regel door één of meer leden der Commissie persoonlijk gewezen op het verkeerde en voor het ver volg strafbare van het niet voldoen aan de Leerplicht wet. Z.j, die wel verschenen, ontvingen eene ernstige vermaning en beloofden meesttijds, na eerst eenige, meestal gezochte, verontschuldigingen gemaakt té ebben, dat ze beter aan hunne verplichtingen jegens hunne kinderen zouden voldoen. Van de bovenbedoelde 49 opgeroepenen betrof het 26 maal een leerling van de Openbare School I, n maal een van de Openbare School F, 4 maal een'van de R.K. jongensschool, 3 maal een van de Openbare School E en van de Bijzondere School aan den Paarden- wal, benevens 2 maal een van de R. K. Meisjesschool. Door den Heer Kantonrechter werden 5 personen tot eene geldboete of gevangenisstraf veroordeeld. Een tweetal verzoekschriften kwamen in den loop des jaars bij de Commissie in. Het eerste, van het Bestuur van het te houden Congres voor Kinderbe scherming, werd voor kennisgeving aangenomen. Aan het tweede, afkomstig van het Zutphensch Bijlage H. 3 Drankweer-Comité, om de actie voor Plaatselijke Keuze met eene aanbeveling te steunen, werd besloten te voldoen. De Secretaris der Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Zutphen, J. A. SCHUTTE. ZUTPHEN, 9 Februari 1914.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 138