Bijlage G. 2 den wensch uitspreken, dat Mej. Morheé, zoozeer ge waardeerd wegens hare nauwgezette plichtsbetrachting en vriendelijken omgang, nog vele jaren met opge wektheid hare taak mag blijven vervullen. Over den ijver van het personeel kan de Commissie hare tevre denheid betuigen. Van de kweekelingen hebben in het afgeloopen jaar er acht het onderwijs gevolgd, dat van gemeentewege wordt gegeven voor het behalen der akte A; eene uit breiding voor akte B is nog niet tot stand gekomen. Het aantal kinderen op de verschillende scholen bedroeg op 31 December 1913: op de school aan den Paardenwal 273, waarvan 115 vrijgesteld waren van schoolgeld, op de school in de Hoven 106, waarvan 58 met vrijstelling van schoolgeld, op de school in de Bornhovestraat 53, gemiddeld over het geheele jaar 58. Het subsidiedoor de Gemeente verleend voor de scholen aan den Paardenwal en in de Hoven bedroeg 4869,76, terwijl op de begrooting was aangevraagd 4895,—. De baten door schoolgeldheffing bedroegen resp. f 344.95 en 108.—. Voor de school in de Bornhovestraat heeft de Ge meente een subsidie verleend van 1132,051/2, welke post op de begrooting 1173 bedroeg; aan 'school- gelden werd 564,83 geïnd. Wat de gebouwen en lokalen betreft, de Commissie betreurt het, dat nog steeds het relaas stereotiep moet aanvangen met de zinsnede: Zij verkeeren nog steeds in denzelfden toestand. Toen de aangekondigde on- Bijlage G. 3 derhandeling met het Bornhof over verbouwingen aan het perceel in de Borhovestraat een bevredigend resul taat had opgeleverd, hoopte de Commissie gedeeltelijk uit hare beslommeringen te komen, die zoolang reeds drukten. In verband met de reorganisatie van het lager onderwijs meenden B. en W. de beslissing hier over te moeten uitstellen en kan de Commissie thans niet anders doen dan op eene spoedige afdoening aan dringen, zoo mogelijk in 1914. Op de school in de Hoven werd een proef genomen met het invoeren van schoolpantoffels, met uitstekende resultaten, zoodat de commissie hoopt, ook op de school aan den Paardenwal de pantoffels te kunnen invoeren. De Dames-leden bezochten geregeld de scholen. De Commissie heeft in de vacature, ontstaan door het over lijden van Mevr. MEINSTER-VAN DER HOOP, wier arbeid dankbaar wordt herinnerd, nog niet voorzien. Namens de Commissie voor de Bewaarscholen, E. C. C. VAN LENNEP, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 136