Bijlage Yb. VERSLAG van den Schoolarts der Openbare Scholen A, D, E, G en H en der Bewaar scholen in de Hoven en in de Bornhovestraat, over het jaar 1913. School A. Hier werden 14 nieuwe leerlingen onderzocht. Hier van bleken 3 te lijden aan verminderd gezichtsver mogen. Den ouders werd hiervan kennis gegeven. School D. Nieuw onderzocht werden op deze school 41 leer lingen. Hiervan leden 4 aan slecht gezicht, 2 aan slecht gehoor, 13 aan adenoïde vegetaties en hyper- trophische tonsillen, 1 aan skoliose, 1 aan enuresis nocturna, 1 aan beginnende longtuberculose, 16 aan anaemie. In 16 gevallen werden de kinderen naar den huis dokter verwezen. Later bleek dat in 13 gevallen aan dien raad gevolg was gegeven. De ouders van één kind wenschten dit aan het schoolartsonderzoek te onttrekken. De overige kinderen bleven evenals op de andere scholen onder controle. School E. 33 nieuwe leerlingen werden aan een onderzoek onderworpen. Bijlage Yb. 2 Hiervan bleken 12 te lijden aan slecht gezicht, 1 aan slecht gehoor, 1 aan hypertrophische tonsillen, 2 aan achterlijkheid, 2 aan bronchitis, 8 aan anaemie, 1 aan spraakstoornis, 2 aan pediculosis capitis. 12 kinderen werden naar den huisdokter verwezen, 4 bleken later behandeld te zijn. Bij één kind werd het onderzoek geweigerd. School G. 20 nieuwe leerlingen werden onderzocht. Hiervan leden 1 aan slecht gezicht, 2 aan hypertrophische ton sillen en adenoïde vegetaties, 3 aan anaemie, 1 aan bronchitis, 1 aan pediculosis capitis. Bij 3 kinderen was medische hulp noodig. Later bleek deze hulp door twee ouders te zijn ingeroepen. Van één kind werd het onderzoek geweigerd. School Nieuw onderzocht werden 58 leerlingen. Hiervan leden 7 aan slecht gezicht, 2 aan slecht gehoor, 15 aan hypertrophische tonsillen en adenoïde vegetaties, 6 aan anaemie, 2 aan pediculosis capitis, 2 aan hart- gebrek. 18 kinderen werden naar den huisdokter ver wezen. Later bleken 14 medische hulp te hebben inge roepen. Van één kind werd het onderzoek geweigerd. Bewaarschool Hoven. 27 kinderen werden hier nader onderzocht. Voor zoover mogelijk was, werd bij hen het gezicht en gehoor nagegaan. Er bleken 5 te lijden aan slecht gezicht, 2 aan anaemie, 12 aan adenoïde vegetaties en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 134