Bijlage F a. 2 niet alle mazelen-patienten onder geneeskundige be handeling komen, waardoor dikwijls de gewenschte controle ontbreekt. Bij de zeer sporadische gevallen van roodvonk en diphtheritis werden de wettelijke maatregelen toege past, waardoor uitbreiding kon worden voorkomen. Ten zeerste werd hierbij de nieuwe maatregel van den stedelijken ontsmettingsdienst toegejuicht, waarbij aan den schoolarts direct aangifte werd gedaan van een geval van besmettelijke ziekte met vermelding van den naam van het kind, de school en de klasse, en tevens van de schoolgaande huisgenooten. Ook deze jaren werden vele gevallen van impetigo, eczema capitis en pediculosis geconstateerd, waarbij met dankbaarheid mag herinnerd worden aan de vele en goede hulp der wijkverpleging bij de behandeling dezer aandoeningen. Veel voldoening geeft het besluit van den Raad, dat in één der scholen eene klasse voor achterlijke kinderen zal worden ingericht, welke voorloopige maatregel een groote stap is in de goede richting. De schoolgebouwen en -meubelen ondergingen geen noemenswaardige veranderingen, zoodat hier over kan verwezen worden naar vorige verslagen moge echter nogmaals op de wenschelijkheid ge wezen worden van een apart lokaal voor den school arts in school F in de Hoven, waar 't onderzoek zeer gebrekkig is en storend werkt op den gang van het onderwijs. De volgende tabellen geven een overzicht van de verrichtingen, afwijkend in den vorm bij vorige ver- Bijlage fa. 3 slagen, doch ingericht naar het systeem, dat lang zamerhand ook in andere plaatsen algemeen zal wor den. In den vervolge zal dan ook steeds deze vorm worden betracht. De Schoolarts, E. C. C. VAN LENNEP. Aan den Raad der Gemeente ZUTPHEN.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 132