Bijlage E. 6 voorzien, en waarvan het benedenstuk opendraait naar buiten. De 8 zoogenaamde tochtramen ventileeren slecht. Het le lokaal rechts heeft alleen 2 van die ramen ge kregen, waardoor de lucht in dat lokaal dikwijls te wenschen overlaat. Wenschelijk is het bijbouwen van minstens twee nieuwe lokalen en van een apart hand- werk-lokaal. School I. Vermeld dient, dat in verschillende lokalen gedurig een vuil zwart vocht uit de kachelpijpen lekt, wat niet bevorderlijk is voor de reinheid van de vloeren. III. De Schoolmeubelen. De schoolmeubelen zijn in goeden toestand. Herhaald wordt de wensch, dat in school B/C de banken in lokaal 1, 2 en 3 door betere worden vervangen; ook in school F zijn er vele, die voor de leerlingen niet passen. IV. De leermiddelen. De leermiddelen zijn in goeden staat. Alleen moet er op gewezen worden, dat betere en vluggere toezen ding van de aangevraagde leermiddelen voor School B/C gewenscht wordt. Zoo was 1 Mei 1913 nog niet alles geleverd, wat voor het 1ste halfjaar was aangevraagd. In School F moeten noodzakelijk platen en kaarten vernieuwd worden. V. De Schoolbibliotheken. Behalve de Scholen A en B/C heeft elke school hare bibliotheek, waarvan geregeld gebruik wordt ge maakt. Bijlage E. 7 VI. De Schoolvergaderingen. Aan alle scholen werden 3 vergaderingen gehouden. VII. De Verordeningen. Nieuwe verordeningen betreffende het onderwijs werden in 1913 niet gemaakt. VIII. Het Onderwijs. Inrichting, gang en resultaten van het onderwijs geven aanleiding tot dezelfde opmerkingen, als in vorige jaarverslagen zijn gemaakt. De Commissie hoopt dat de komende reorganisatie in alles de ge- wenschte verbetering zal brengen. Buitendien moet opgemerkt worden, dat zoowel in School H als in School 1 geklaagd wordt over de weinige resultaten van het onderwijs in de Nuttige Handwerkenals gevolg van het groote aantal leer lingen. Verbetering zou hierin kunnen worden aan gebracht door dit onderwijs op te dragen aan eene vakonderwijzeres, zooals aan de Scholen D en F het geval is. Door den Gemeenteraad werd besloten over te gaan tot het instellen van een bijzondere klasse voor ach terlijke leerlingen met ingang van den cursus 1914/15, een maatregel, die deze en andere leerlingen onge twijfeld ten goede zal komen. IX. De leerlingen. Het aantal leerlingen op de verschillende scholen aanwezig, blijkt uit de volgende tabel:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 128