Bijlage D. 22 2. H. J. LAAR, Smid. 3. CHR. JONGMAN, Timmerman. 4. J. Brandenburg, Timmerman. 5. CH. TESINK, Letterzetter. 6. D. Konijnenberg, Schilder. Voor gemaakte vorderingen of getrouw schoolbezoek ontvingen verschillende leer lingen een belooning in den vorm van een boek of een stuk gereedschap. Aangezien dezelfde belangstellende, die dat reeds eenige jaren deed, ook nu weêr een bedrag beschikbaar stelde, kon. een grooter aantal leerlingen beloond worden, dan het geval geweest zoude zijn indien alleen het bedrag uit het legaat „Dietz" daarvoor beschikbaar ware geweest. Belooningen ontvingen nu 17 leerlingen uit de 1ste klasse. II de 7 111 d e 1 IVde Totaal 32 leerlingen. Toelating Voor toelating tot den nieuwen cursus Cursus meldden zich in het geheel 81 candidaten 1913—1914. aan en wel: voor de Iste klasse 78. v }t Ilde 2. jj lilde 1. De 39 candidaten, aan wie het hoofd hunner school een getuigschrift had afge- Bijlage D. 23 geven dat zij in den loop van 1913 met goed gevolg de school hadden doorloopen, werden zonder examen tot de 1ste klasse toegelaten. Van de overige 39, die examen deden voor de 1ste klasse, konden 20 toegelaten worden. Van de 2, die examen deden voor de 2de klasse, is 1 toegelaten, terwijl 1, die voor de 3de klasse examen deed, mede slaagde. In het geheel zijn dus ól candidaten toe gelaten en 20 afgewezen. Onderwijs. Het onderwijs kon geregeld volgens het vastgestelde programma en den rooster van lesuren gegeven worden. Gebouwen. De lokalen, die aan de Ambachtsschool bijgebouwd moesten worden om daarin de geheele Burger-avondschool op te nemen, zijn gereed en door den Inspecteur van het M. O. goedgekeurd. De meubelen zijn echter nog niet afgeleverd, en daarom zal de school eerst in haar geheel met het begin van den cursus 19141915 aldaar kunnen beginnen. Leermiddelen. De passerdoozen, haken, driehoeken en teekenborden zijn voor een gedeelte afge keurd en vernieuwd, voor een ander deel hersteld. De boekwerken zijn met enkele aangevuld en andere op nieuw gebonden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 122