Bijlage D. 14 werd door leerlingen der vierde klasse een bezoek gebracht aan de gemeentelijke gas fabriek, terwijl onder leiding van den Ieeraar in de natuurlijke historie, den Heer Dr. P. M. KEER, door leerlingen van verschil lende klassen kleine botanische excursies werden gemaakt. Verorde- Bij Raadsbesluit van 17 Maart 1913 werd ningen. de Verordening betreffende het verleenen van verlof aan het onderwijzend personeel bij het openbaar Hooger-, Middelbaar- en Lager onderwijs in de gemeente Zutphen wegens ziekte (Gem. blad no. 169) gewijzigd in dien zin, dat het onderwijzend personeel in geval van afwezigheid, door ziekte van langeren duur dan drie dagen, onder over legging van een attest van den behandelenden geneesheer, verplicht is daarvan kennis te geven aan Burgemeester en Wethouders. Programma. In verband met de beide vacatures voor Engelsch en Scheikunde werd besloten bij den aanvang van het schooljaar 1914—1915 het aantal uren voor Engelsch in de vierde klasse met 1 te vermeerderen en de lessen in practische scheikunde in de vierde klasse te doen vervallen, terwijl een andere regeling van die lessen in de vijfde klasse nog in overweging is. Hierdoor wordt het pro gramma weder meer in overeenstemming gebracht met die der overige hoogere bur gerscholen. Bijlage D. 15 In het schooljaar 19131914 werd op nieuw het onderwijs in werktuigkunde in de vierde klasse opgedragen aan den Ieeraar in de wiskunde den heer Ch. C. DAGNELIE, terwijl de Directeur dat in de vijfde klasse voor zijne rekening nam. Gebouw. De gewone herstellingen werden geregeld uitgevoerd; de vloeren in de benedengang en in een tweetal lokalen werden vernieuwd. In de directeurskamer werd een nieuwe schrijftafel, in de leeraarskamer een nieuw gas- ornament en een nieuwe kachel geplaatst. In verband met de aanstaande verplaatsing van de Burger-avondschool werd door de Commissie van Toezicht een uitgebreid plan van verbouwing opgemaakt; de gemeente raad werd bereid gevonden om het hiervoor benoodigde bedrag op de begrooting van 1914 beschikbaar te stellen, zoodat in den zomer van 1914 deze lang gewenschte ver beteringen tot stand zullen kunnen komen. De wenschelijkheid van vermindering van het straatrumoer in de Waterstraat werd ook dit jaar opnieuw onder vonden. Leermiddelen. De verzameling leermiddelen werd uitge breid voor: Natuurkunde met: 1 haarhygrometer. Scheikunde met1 kryoskoop volgens Schoorl. Plant- en Dierkunde met: 1 zenuwpraepa-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 118