Bijlage B. 28 waardoor moet worden voorkomen, dat ijs uit openbare wateren wordt gebruikt bij de verpakking van visch. Hier op is geantwoord dat dergelijke bepalingen hier niet bestaan. Ook ontving de Commissie van den Hoofdinspecteur het verzoek hem te doen toekomen een exemplaar der gemeen telijke verordening betreffende inkoopplaatsen van lompen. Hierop is medegedeeld dat eene dergelijke verordening in deze gemeente niet bestond. Door Burgemeester en Wethouders van Zutphen is bij schrijven van 23 Mei 1913 aan de Commissie advies ge vraagd op het voorstel, om in eene aan den Raad in te zenden ontwerp-verordening op het medegebruik van ge meente-gebouwen voor particuliere lessen een artikel op te nemen, tot wering van kinderen lijdende aan kinkhoest, hoofdzeer of andere huidziekten. De Commissie heeft hier geadviseerd, dat, voor zoover de vast te stellen verordening ook zal regelen het mede gebruik van openbare lagere scholen en bewaarscholen, naar hare meening, daarin bepalingen zijn op te nemen, die zullen voorkomen, dat in deze scholen worden toege laten personen, die oorzaak zouden kunnen zijn van het overbrengen der ziekten genoemd in Art. 148a der Zut- phensche Politieverordening; alsmede, dat het haar wensche- lijk voorkomt, in die verordening deze ziekten niet met namen te vermelden, doch dat, om de noodige eenheid te verkrijgen de nieuwe verordening zich aansluite aan de daarop betrekking hebbende bepalingen van bovenge noemde politieverordening. Bijlage B. 29 HOOFDSTUK XII. Onderwerpen, niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. De Commissie ontving eene lijst der op 1 Januari 1913 in de provincie Gelderland gevestigde en practiseerende geneesheeren, tandmeesters, apothekers en vroedvrouwen. Behandeld en vastgesteld in de open bare vergadering van de Gezondheids- Commissie te ZUTPHEN den 26 Februari 1914. D. MOLENAAR, Voorzitter. J. C. GOLDENBERG, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1913 | | pagina 103